Začína sa Týždeň slovenských knižníc

Dátum oznamu: 01. 03. 2021

Prvý marcový týždeň v roku 2021 patrí knižniciam. Keďže sú však z dôvodu pandemickej situácie mnohé z nich zatvorené, dvaja hlavní organizátori - Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc – presúvajú Týždeň slovenských knižníc do online prostredia. 

Slávnostné otvorenie sa uskutoční v pondelok 1. marca 2021 o 13.00 hodine virtuálne, sledovať ho môžete na webovej a Facebookovej stránke Slovenskej asociácie knižníc (sakba.sk, www.facebook.com/slovenskaasociaciakniznic/ ). Prihovorí sa pani ministerka MK SR Natália Milanová a obaja predsedovia knihovníckych profesijných združení.

Do týždňa, ktorého základným cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí, sa online aktivitami zapája aj naša knižnica. Od utorka 2. marca do piatka 5. marca môžete každý deň o 14.00 hodine sledovať pútavé podujatia. Porozprávame vám o detských knihách Hávedník, O psíčkovi a mačičke, Najmocnejšie kúzlo a Párožrúti, z ktorých vám prečítame a tiež ukážeme, ako si vytvoriť zaujímavé veci. 

Prežite s nami týždeň venovaný knižniciam.

Všetky čítania nájdete na:
https://www.kniznica.sk/kniznica-online/citame-cez-web/citania/ 

Všetky workshopy nájdete na:
https://www.kniznica.sk/kniznica-online/citame-cez-web/workshopy/
Newsletter
Detská knižnica