PIKTO13

obrázok

Ako prichádzajú ilustrátori o ilúzie

Číslo ročníka
2.

Typ podujatia
konferencia, celoslovenský projekt

Dátum, čas a miesto konania
25. 10. 2013 - 26. 10. 2013 | Mestská knižnica mesta Piešťany

Hlavný usporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

SpoluusporiadateľLiterárne informačné centrum
Piešťanské informačné centrum
Hotel Magnólia

Finančná podpora podujatia
S finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej Republiky

Popis
2. ročník celoslovenskej konferencie ilustrátorov. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Mesta Piešťany Rema Cicutta.


Ilustrátori sa po druhýkrát stretnú v Piešťanoch

Mestská knižnica mesta Piešťany bude v dňoch 25. – 26. októbra 2013 miestom konania druhého ročníka celoslovenskej ilustrátorskej konferencie pod názvom PIKTO 13. Organizátormi podujatia sú združenie ASIL – Asociácia ilustrátorov a Mestská knižnica mesta Piešťany. Konferencia sa koná s podporou Ministerstva kultúry SR a záštitu nad ňou prevzal primátor mesta Piešťany – Remo Cicutto.
Podujatie začne v piatok, 25. októbra o 13.00 h registráciou účastníkov a pokračovať bude o 14.00 h slávnostným otvorením konferencie za účasti primátora mesta Piešťany.

V piatok o 14.10 h sa v programe predstaví Pavel Fuksa s prednáškou „Retro / Futro ilustrace“ zaoberajúcou sa témou súčasných trendov v ilustrácii. Po ňom bude o 14.55 h nasledovať príspevok Edit Sliackej „O tom, ako ilustrátori vôbec nemusia prísť o svoje ilúzie.“ Ďalší prednášajúci, Miloš Kopták, bude o 15.40 h prezentovať svoj príspevok na tému „Osobné príklady využitia ilustrácií (neilustrácií) mimo kníh. Uplatnenie ilustrátora v iných médiách.“ Blok prednášok ukončí panelová diskusia.

O 19.00 sa uskutoční vernisáž výstav SAMI SEBE SI, prezentujúcej jedinečné autorské knihy ilustrácií slovenských výtvarníkov a Nový východ Slniečka, zobrazujúcej súťažné návrhy na nový grafický layout, hlavičku a logo časopisu Slniečko. Vernisáže sa zúčastnia zástupcovia Literárneho informačného centra, ktoré v spolupráci s ASIL zorganizovalo súťaž návrhov s cieľom dať Slniečku - najstaršiemu slovenskému mesačníku pre deti, novú vizuálnu podobu. Súčasťou večerného programu bude uvítanie knihy jednej z najvýraznejších osobností slovenskej ilustrátorskej scény, výtvarníčky Daniely Olejníkovej – Liek pre vĺčika.

V sobotu o 10.15 h bude konferencia pokračovať vystúpením Juraja Hegera, riaditeľa vydavateľstva Slovart, o 11.00 h Martina Jenču, dizajnéra a spoluzakladateľa kreatívneho štúdia Milk na tému spolupráce s cieľom dosiahnuť čo najlepšiu kvalitu projektu "Collaborate or Die!“ Po nich si o 11.45 h účastníci konferencie vypočujú príspevok zakladateliek Ové Pictures - Veroniky Obertovej a Michaely Čopíkovej na tému "Character design“. Po diskusii dostane o 14.30 h slovo ilustrátorská agentúra OWL, ktorej členovia budú hovoriť aj o tom, ako tvoriť ilustrácie tak, aby boli komerčne zaujímavé. Záver programu konferencie PIKTO 13 bude patriť vystúpeniu zástupcu Asociácie ilustrátorov. Program ukončí voľná diskusia.

Na konferencii budú vyhlásené výsledky súťaže organizovanej týždenníkom Trend v spolupráci so združením ASIL a agentúrou Owl Illustration pod názvom Hľadáme ilustrátorov.

Newsletter
Detská knižnica