obrázok

Ušoun a jeho kamarádi aneb Rádio Junior Českého rozhlasu se představuje
/ iné, pre deti

21. 05. 2014 o 10.00 h Centrum voľného času Drahovce

Už niekoľko rokov na festivale Zázračný oriešok prezentuje Český rozhlas svoje aktivity a rozhlasovú tvorbu orientovanú na detského poslucháča. Ani tento rok tomu nebude inak. Na podujatí s názvom Ušoun a jeho kamarádi aneb Rádio Junior Českého rozhlasu se představuje českí rozhlasoví tvorcovia priblížia slovenským deťom tvorbu Rádia Junior, jedného z rozhlasových okruhov Českého rozhlasu. Návštevníci podujatia sa dozvedia o súťažiach, vysielaní, webovej stránke, maskotovi i obľúbených programoch svojich českých rovesníkov, ktorí počúvajú Rádio Junior.

Rádio Junior je digitálna rozhlasová stanica pre deti, ale aj všetkých, ktorí majú radi rozprávky, pesničky, rozhovory so zaujímavými hosťami, dobrodružné príbehy, vtipy a súťaže. Vysielať začalo 1. marca 2013 a vo svojom programe sa orientuje na najmenších poslucháčov. Symbolom a maskotom Rádia Junior je postavička Ušoun zvaný Rošoun. Je to malé, priateľské rozhlasové strašidlo, ktoré sa najradšej zabáva tým, že vo vysielaní robí neplechu. Vo vnútri je to však dobrák s obrovskými anténovými ušami, ktorý mení farby podľa momentálnej nálady. Vždy je ťažké odhadnúť, ako práve Ušoun vyzerá.

Podujatím bude sprevádzať Zuzana Vojtíšková, slovesná dramaturgička Tvůrčí skupiny literárně – dramtické tvorby Českého rozhlasu a Tereza Rašová, slovesná redaktorka Českého rozhlasu Rádia Junior.

Usporiadateľ: Mesto Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany, RTVS

Newsletter
Detská knižnica