Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

Typ podujatia
významné podujatie, atrakcia

UsporiadateľMesto Piešťany
Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany
Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s.

Popis
Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny je tradičným podujatím, ktoré predstavuje jednu z najvýznamnejších udalostí v kultúrnom živote Piešťan, jej obyvateľov i návštevníkov. Slávnosť s bohatým kultúrnym programom, ktorou sa už od roku 1992 oficiálne zahajuje letná kúpeľná sezóna v Piešťanoch, organizuje Mesto Piešťany v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi a.s. Piešťany. Koná sa pravidelne každý rok počas prvého júnového víkendu na území celého mesta, pričom hlavný program sa sústreďuje najmä do centra a na Kúpeľný ostrov.
Hlavný program prebieha tradične v sobotu počas celého dňa. Neodmysliteľnou súčasťou je slávnostné požehnanie prameňov, ktoré sa koná v sobotu ráno na Kúpeľnom ostrove za účasti zástupcov cirkví pôsobiacich na území mesta Piešťany a najvyšších predstaviteľov mesta. Po požehnaní prameňov sa hostia zapoja do slávnostného sprievodu mestom, v ktorom bývajú okrem predstaviteľov kultúrneho, spoločenského a politického života zastúpené aj delegácie z partnerských miest Piešťan, žiaci a študenti škôl na území mesta, športovci, rôzne alegorické vozy, atrakcie, figuríny, či historické vozidlá či bicykle. Sprievod sa tradične stretáva s veľkým záujmom obyvateľov a návštevníkov mesta, ktorí sa zhromaždia pozdĺž jeho trasy a pozorujú jeho prechod z Kúpeľného ostrova cez centrum mesta a mestský park až k Domu umenia, kde sa koná oficiálne zahájenie.
Od popoludnia až do neskorých večerných hodín prebieha množstvo vystúpení a koncertov v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. Chýbať nemôžu ani stánky s občerstvením, remeselníckymi výrobkami, hračkami a podobne. Okrem hlavného programu prebieha počas tohto víkendu na území mesta i mnoho sprievodných podujatí.

Newsletter
Detská knižnica