Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny
/ významné podujatie, atrakcia

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny je tradičným podujatím, ktoré predstavuje jednu z najvýznamnejších udalostí v kultúrnom živote Piešťan, jej obyvateľov i návštevníkov. Slávnosť s bohatým kultúrnym programom, ktorou sa už od roku 1992 oficiálne zahajuje letná kúpeľná sezóna v Piešťanoch, organizuje Mesto Piešťany v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi a.s. Piešťany. Koná sa pravidelne každý rok počas prvého júnového víkendu na území celého mesta, pričom hlavný program sa sústreďuje najmä do centra a na Kúpeľný ostrov.
Hlavný program prebieha tradične v sobotu počas celého dňa. Neodmysliteľnou súčasťou je slávnostné požehnanie prameňov, ktoré sa koná v sobotu ráno na Kúpeľnom ostrove za účasti zástupcov cirkví pôsobiacich na území mesta Piešťany a najvyšších predstaviteľov mesta. Po požehnaní prameňov sa hostia zapoja do slávnostného sprievodu mestom, v ktorom bývajú okrem predstaviteľov kultúrneho, spoločenského a politického života zastúpené aj delegácie z partnerských miest Piešťan, žiaci a študenti škôl na území mesta, športovci, rôzne alegorické vozy, atrakcie, figuríny, či historické vozidlá či bicykle. Sprievod sa tradične stretáva s veľkým záujmom obyvateľov a návštevníkov mesta, ktorí sa zhromaždia pozdĺž jeho trasy a pozorujú jeho prechod z Kúpeľného ostrova cez centrum mesta a mestský park až k Domu umenia, kde sa koná oficiálne zahájenie.
Od popoludnia až do neskorých večerných hodín prebieha množstvo vystúpení a koncertov v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. Chýbať nemôžu ani stánky s občerstvením, remeselníckymi výrobkami, hračkami a podobne. Okrem hlavného programu prebieha počas tohto víkendu na území mesta i mnoho sprievodných podujatí.

Usporiadateľ: Mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s.

Newsletter
Detská knižnica