Čo sa skrýva v oriešku

obrázok

Typ podujatia
tvorivá dielňa, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
18. 05. 2016 o 13.15 h | Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľMesto Piešťany
Mestská knižnica mesta Piešťany
RTVS

Popis
Tvorivá dielňa za účasti ilustrátorov, ktorí sú už niekoľko rokov neoddeliteľnou súčasťou festivalu Zázračný oriešok. Viacerí z nich na festivale odprezentujú svoju ilustračnú tvorbu vo forme samostatných výstav (Daniela Olejníková – spoločná výstava s Bystríkom Vančom Obrázky kúzelné i hávedné, Miloš Kopták – Kocúr na korčuliach na ceste do Afriky, Peter Čisárik – výstava jeho študentov z KBT DF VŠMU s názvom Štvorcové oriešky). Z dielne týchto výtvarníkov pochádzajú aj aktuálne i minuloročné ceny Zázračný oriešok určené autorom víťazných rozhlasových rozprávok. Pod vedením Martiny Matlovičovej, Vladimíra Krála, Petra Uchnára a Petra Čisárika dostanú malí výtvarníci príležitosť rozvíjať svoju fantáziu a získajú cenné rady ako postupovať pri rôznych výtvarných technikách.

Peter Uchnár si podľa svojej najnovšej knihy Spevavé rozprávky pripravil pre deti úlohu vymyslieť a navrhnúť čarovný hudobný nástroj. Na workshope s Vladimírom Králom, inšpirovanom knihou Tri prasiatka / Ako šlo vajce na vandrovku, budú deti vymýšľať klobúky - čiapky pre prasiatko. Martina Matlovičová má pre deti pripravený workshop na motívy rozprávkovej knihy Žirafia mama a jej príšery.

Pod vedením Petra Čisárika si budú deti formou asambláže, koláže, maľovania a lepenia vytvárať malé otváracie objekty, v ktorých bude skryté malé tajomstvo. Možno to bude tajná skrýša, možno malé divadielko, či len taký úplne maličký sen. Nechajme sa prekvapiť, čo malí výtvarníci vymyslia, vysnívajú, vytvoria...

Newsletter
Detská knižnica