Neobyčajné kamarátky Mimi a Líza sú tu zas

obrázok

Typ podujatia
prezentácia, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
19. 05. 2016 o 10.00 h | Hotel Magnólia

UsporiadateľMesto Piešťany
Mestská knižnica mesta Piešťany
RTVS

Popis
Prezentácia knižnej a animovanej podoby rozprávkového seriálu za účasti autoriek Alexandry Salmely, Kataríny Kerekesovej a Kataríny Molákovej, predstaviteliek hlavných hrdiniek Emy Mercovej a Grétky Homzovej, režisérky Táne Tadlánkovej, dramaturgičky Zuzany Kolmosovej, zvukového majstra Petra Danišku a zástupkýň vydavateľstva Slovart Alexandry Petrášovej a Zuzany Šeršeňovej.

Rozprávkový príbeh Mimi a Líza Kataríny Kerekesovej je jedným z najúspešnejších animovaných seriálov a aj jednou z najpredávanejších detských kníh posledných rokov. Seriál mal premiéru v roku 2013 na prvom i druhom vysielacom okruhu RTVS, o dva roky neskôr televízia vysielala druhú sériu. Knižné spracovanie príbehov Mimi a Lízy z dielne vydavateľstva Slovart vznikalo postupne podľa už existujúcich námetov na večerníčky a takisto sa dočkalo svojho pokračovania. Rozhlasovú podobu, ktorú vysiela Rádio Regina, spracovala režisérka Júlia Rázusová a po dramatickej stránke pripravila Alexandra Salmela. Zámerom autoriek príbehu o nevidiacej Mimi a zvedavej Líze bolo priblížiť deťom svet, zložený iba z vôní, zvukov a dotykov.
Mimi a Líza sa zúčastnili mnohých zahraničných festivalov venovaných animovanému filmu a získali prvé miesto za najlepší animovaný televízny seriál na festivale v gruzínskom Tofuzi. Kniha Mimi a Líza získala ocenenie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2013 v kategórii Literatúra pre deti a mládež a minulý rok sa dostala aj do celosvetového výberu kníh projektu Dokumentačného centra IBBY pre postihnutých.

Newsletter
Detská knižnica