obrázok

Snehová kráľovná
/ bábkové divadlo, pre deti

10. 04. 2017 o 11.00 h Elektrárňa Piešťany

Veršovaná rozprávka na motívy rozprávky H. CH. Andersena v podaní hercov Bratislavského bábkového divadla - Michala Adama, Lukáša Tandaru, Adely Mojžišovej, réžia: Adriana Totíková.
Najznámejší rozprávkar ožíva, aby nám rozpovedal mrazivý príbeh o ľadovej ríši, ktorá sa môže zmocniť aj našich sŕdc. Príbeh o priateľstve a láske, ktoré si zmerajú sily s bezcitnosťou a chladom. Dievčatko Gerda prichádza o svojho najlepšieho priateľa Kaya. Jeho srdca sa totiž zmocní Snehová kráľovná a odvedie ho do svojho ľadového paláca. Čo si má malá Gerda počať? Ako má svojho priateľa zachrániť, a kde ho hľadať? Vydáva sa na strastiplnú cestu svetom a netuší, či jej priateľ vôbec ešte žije. Jej púť je plná nebezpečenstva a nástrah, no vďaka dobrým ľuďom a zvieratkám nachádza tie správne stopy a jej pátranie po stratenom priateľovi sa stáva znesiteľným. Tú najťažšiu úlohu však musí zvládnuť sama. Podarí sa Gerde dostať až za polárny kruh a zvíťaziť nad mocnou Snehovou kráľovnou? Dokáže jej láska rozohriať ľadové srdce Kaya?
Pri príležitosti osláv narodenia veľkého rozprávkara dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena dala podnet k oslavám v roku 1967 medzinárodná mimovládna organizácia UNESCO IBBY – International Board on Books for Young People (Medzinárodná únia pre detskú knihu). Jej cieľom je združovať organizácie a jednotlivcov z celého sveta v záujme podpory vydávania a rozširovania hodnotných detských kníh. Oslavy Medzinárodného dňa detskej knihy pripravujú jednotlivé národné sekcie IBBY.

Podujatie projektu STRETNÚŤ KNIHU KAŽDÝ DEŇ.

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Bratislavské bábkové divadlo

Newsletter
Detská knižnica