obrázok

Gorila a já v knižnici
/ divadelné predstavenie, pre deti

21. 10. 2017 o 10.30 h Mestská knižnica mesta Piešťany

Bábková hra Ja som Inna, v podaní Teátra Neline. Predstavenie vzniklo na motívy knihy Fridy Nilsson: Gorila a já (Portál, 2015), ktorá doposiaľ nebola preložená do slovenčiny.

Hlavnou hrdinkou je deväťročná Inna, ktorá žije v detskom domove. Nerada si umýva ruky a nerada sa češe, preto spomedzi ostatných detí „vytŕča“. Riaditeľka detského domova preto rada toto „vytŕčajúce“ dieťa dá na adopciu Gorile, ktorá sa zjaví v detskom domove. Napriek prvotnému strachu sa Inna s Gorilou zblíži. Gorila, mimochodom vášnivá čitateľka, ktorej najobľúbenejšia kniha je Oliver Twist, síce žije na smetisku a živí sa predajom „starožitností“, sa stane pre Innu tou najlepšou spoločníčkou. Inna v nej objaví spriaznenú dušu, ktorej nezáleží na tom, ži má umyté ruky, ale záleží jej na Inne ako osobe, na ich vzťahu. Dokáže jej poskytnúť lásku a pocit bezpečia, ktoré jej v detskom domove chýbali.
Scenár: Petronela Dušová, Dorota -Anna Dabek. Réžia: Dorota -Anna Dabek. Scénografia: Miroslav Duša, Marzenna Olszewska.
Hudba: Bogdan E. Sczepanski. Technológia a výroba: Miroslav Duša.
Účinkuje: Petronela Dušová.

Podujatie projektu S ILUSTRÁCIAMI NA CESTÁCH, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR - program Kultúra národnostných menšín 2017

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: S finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky

Súvisiace akcie

Súvisiace osobnosti

Newsletter
Detská knižnica