obrázok

Kde bolo, tam bolo & Zázrační hrdinovia
/ výstava, pre deti

01. 11. 2017 - 30. 11. 2017 Knižnica pre mládež mesta Košice (Pobočka LitPark, Kukučínova 2, Košice)

Tak sa zdá, že výstavná šnúra v Knižnici pre mládež mesta Košice, Pobočka LitPark, Kukučínova ulica 2 v Košiciach pokračuje. Výstavu s názvom Obrázky kúzelné i hávedné teraz vystriedajú hneď dve výstavy: Kde bolo, tam bolo a Zázrační hrdinovia. Prostredníctvom nich sa predstavia návštevníkom dve výrazné osobnosti slovenskej knižnej ilustrácie.
Ľuboslav Paľo svojimi ilustráciami rozpovie príbeh zázračného Doktora Jajbolíta (Buvik, 2016), ktorý rozumie reči zvieratiek a preto dokáže vyliečiť každú ich boliestku.
Peter Uchnár zas vtiahne svojimi ilustráciami návštevníkov do príbehu Spevavých rozprávok (Buvik, 2015) autorky Márie Števkovej a sveta rozprávkových postavičiek, búbeľov, ktorí žijú v teplých liečivých vodách a nechajú sa vidieť len tým, komu to dovolia. Okrem návštevy Pobočky LitPark na Kukučínovej ulici 2 v Košiciach ich môžete nájsť aj v knihe Bojnickí búbeli autorky Kataríny Mikolášovej, ktorá v roku 2015 získala Cenu Literárneho fondu za pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu.
Doktor Jajbolíto, Spevavé rozprávky a Bojnícki búbeli sa na vás tešia v čase od 1. - 30. novembra 2017 v priestoroch LitParku v Košiciach.

Obidve výstavy poskytla košickej knižnici Mestská knižnica mesta Piešťany v rámci svojho projektu S ilustráciami na cestách. Prezentácia českej a slovenskej kultúry, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR – program Kultúra národnostných menšín 2017.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: S finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky
Newsletter
Detská knižnica