obrázok

Divadlo PIKI

Adresa
Obrancov mieru 18,

902 01 Pezinok

Divadelná agentúra PIKI, Aulitisová Katarína Piktor Ľubomír
Tel.: 033/641 10 33, 0905 976 124, 0911 976 124
E-mail: piki@rsb.sk

Divadlo PIKI je Podozrivo Ideálna Kočovná Iniciatíva, pretože existuje na divadelnom trhu už od roku 1990, napriek tomu, že ju tvorí manželský pár (Katka A. a Ľubo P.). A to je, uznajte, podozrivé. Divadlo PIKI nemá vlastnú budovu, vrátnika, ani požiarnika. Kočuje po divadlách a kultúrnych zariadeniach doma i v zahraničí a snaží sa urobiť radosť najmä malým deťom. Je šťastné Divadlo Piki, pokiaľ sa mu podarí obšťastniť aj školákov, študákov, dospelákov, nezávislákov, či iných (vt)- ákov. V koči má naložené všeličo. Adaptácie klasických príbehov, autorské hry so súčasnými, často až tabuizovanými témami, rodinné predstavenia a zábavné programy.
Tento dramaturgicky zmiešaný tovar má veľa spoločného: režisérov a hercov (Katka A., Ľubo P.), jednoduché výrazové prostriedky s prvkami bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a hlavne na herca. Vďaka tomu všetkému, ale aj vďaka spolupráci s profesionálnymi výtvarníkmi a hudobníkmi sa divadlu podarilo vytvoriť niekoľko divadelných bonbónikov, na ktorých si pochutnávajú diváci nielen doma, ale aj v zahraničí. A tak sa stáva, že divadlo PIKI sem - tam odchádza z medzinárodných festivalov s pribalenou cenou, či diplomom v kufri.
Bývať spolu v tom istom byte, skúšať v tej istej skúšobni, cestovať v tom istom aute a hrať v tom istom predstavení je niekedy aj na Podozrivo ideálnu kočovnú iniciatívu priveľa. A preto sa Katka A. a Ľubo P. nebránia občasnej spolupráci s inými divadlami a účasti v iných zaujímavých projektoch. Takže sa neubránili hosťovaniu v Bábkovom divadle Na rázcestí v Banskej Bystrici,v divadle Aréna v Bratislave, spolupráci s Theater Taptoe v Belgicku, či so Slovenskou televíziou, kde posledné štyri roky pripravujú a moderujú cyklickú reláciu pre deti Elá hop!

Newsletter
Detská knižnica