Magický svet divadelnej scény
/ výstava, pre deti

27. 08. 2020 - 01. 10. 2020 Dom umenia Piešťany
12. 10. 2020 - 23. 11. 2020 Mestská knižnica mesta Piešťany

Scénografické návrhy študentov bratislavskej Šupky.

Knižnica a Škola úžitkového priemyslu Josefa Vydru v Bratislave sa pridávajú k oslavám divadelnej storočnice. Najprv v Dome umenia Piešťany a neskôr v Mestskej knižnici môžete nahliadnuť do magického sveta divadelnej scény. Pri príležitosti Roku divadla, v ktorom si pripomíname 100. výročie založenia profesionálneho divadla u nás, sme v zrkadlovej sále sprístupnili výstavu študentov scénografie bratislavskej Šupky.

Stredoškolské práce sú plné zaujímavých názorov a pohľadov a sú výsledkom prvého kontaktu študentov s magickým svetom scénografie. Literárnu, divadelnú alebo filmovú predlohu sa snažia vyjadriť farebným návrhom, hľadaním predmetov, symbolov a priestorových prvkov, ktoré by príbeh umocnili. Výstava mladých talentov pod vedením pedagogičky Lucie Ďurákovej – Hronskej v Dome umenia trvala od 27. augusta do 1. októbra 2020. Podujatie bolo súčasťou festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. XI. ročník medzinárodného podujatia pre deti sa uskutočnil v dňoch 28. septembra - 30. septembra 2020 v Piešťanoch.

Výstava sa následne presunula do knižnice, v priestoroch Oddelenia pre dospelých čitateľov na 1. poschodí si ju môžete pozrieť do 23. novembra 2020.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, RTVS, Trnavský samosprávny kraj

Finančná podpora podujatia: S finančnou podporou Fondu na podporu umenia
Newsletter
Detská knižnica