Do práce na bicykli

obrázok
Číslo ročníka
7.

Typ podujatia
súťaž

Dátum, čas a miesto konania
01. 09. 2020 - 30. 09. 2020 | Piešťany

UsporiadateľMesto Piešťany

Popis
V poradí 7. ročník sa nesie v duchu hesla "Sadni na bicykel a zachráň svet" a podporuje myšlienku trvalej udržateľnosti života v mestách prostredníctvom ekologickej, zdravej a finančne výhodnej cyklodopravy do zamestnania.
Súťaž, v ktorej si svoje sily zmerajú všetci, ktorí sa rozhodnú cestovať do práce na bicykloch, sa bude uskutočňovať celý mesiac od 1. do 30. septembra.

Pre pandémiu koronavírusu presunuli najväčšiu slovenskú akciu na podporu udržateľnej mobility – súťažnú časť kampane Do práce na bicykli – z mája na september 2020. Na registráciu súťažných tímov zostáva už len pár týždňov. Ak je to pre vás výzva a viete vytvoriť 2 – 4 členný tím zamestnancov firmy, inštitúcie alebo organizácie, zaregistrujte sa do 7. septembra 2020. Doteraz zrealizované registrácie tímov ostávajú v platnosti.

Súťaž Do práce na bicykli je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a celý september budú dochádzať do práce na bicykli. Výsledky sa zapisujú do registračného systému na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, podmienkou je, aby mali vek najmenej 15 rokov. Pridať sa tak môžu k obrovskému pelotónu, ktorý zabojuje o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Súťažiaci však účasťou v kampani môžu pomôcť aj mestám a obciam, v ktorých žijú. Samosprávy, ktoré dosiahnu počet minimálne 100 registrovaných účastníkov, môžu získať päť verejných cyklopúmp a 25 cyklistických stojanov.

Vyhlasovateľom súťaže je: Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Podrobnejšie informácie o samotnej súťaži a registrácii nájdete na doméne www.dopracenabicykli.eu

Zdroj: Mesto Piešťany

Newsletter
Detská knižnica