Lumír a Jožko. Dve knižky o mede

Typ podujatia
výstava, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
21. 10. 2020 - 31. 01. 2021 | Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia
Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Popis
Výstava ilustrácií a veľkoplošných objektov českej ilustrátorky Anety Františky Holasovej a slovenskej ilustrátorky Simony Čechovej z kníh Lumír včelaří a Včelár Jožko.
Výstava je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII.

Dve knižky o mede, dve autorky a zároveň ilustrátorky, dva životné príbehy, dvaja hrdinovia Jožko a Lumír a jeden príbeh o láske ku včelám, o mede, o potrebe spolupatričnosti a o tom, že ak chceme niečo zmeniť, musíme začať od seba. Obe knihy zároveň jedinečným spôsobom vzdávajú hold rodinnej tradícii včelárstva, ktorá sa dedí z generácie na generáciu.
Koncepcia výstavy má náučný charakter a sprevádza návštevníka celým rokom včelára, prakticky od jari (dokrmovanie, napájanie, nasadzovanie medníkov, rojenie), cez leto (medobranie), jeseň (snímanie medníkov, ochrana včelstva, kŕmenie, zazimovanie), zimu (počúvanie včelstva) až po výrobu medoviny a pečenie medovníčkov. Expozícia pozostáva z ilustrácií a veľkoplošných objektov z kníh Včelár Jožko od Simony Čechovej a Lumír Včelaří od Anety Františky Holasovej a artefaktov, ktoré sú súčasťou každej včelárskej výbavy.

Newsletter
Detská knižnica