obrázok

Piešťanské informačné centrum - Kolonádový most

Kategórie
inštitúcie, služby

Adresa
Sad Andreja Kmeťa, 1783/72
Piešťany
921 01


Tel.: 033 / 202 13 70, 033 / 771 96 21, 0908 741 476
E-mail: info@pic-piestany.sk
Otváracia doba:
Po: ZATVORENÉ, Ut - Pia: 10.00 - 18.00 h, So, Ne: 11.00 - 17.00 h

Piešťanské informačné centrum poskytuje svoje služby od 2. júla 2021 v nových priestoroch na Kolonádovom moste na adrese Sad Andreja Kmeťa č.1783/72. Kolonádový most je architektonickým dielom slovenského architekta Emila Beluša a patrí k najdlhším krytým mostom na Slovensku. Od r. 1987 je národnou kultúrnou do pamiatkou.

Piešťanské informačné centrum poskytuje občanom, návštevníkom mesta a kúpeľným hosťom komplexný servis formou turistických a občianskych informácií. Informuje o meste, tipoch na výlety, trávení voľného času, dopravných spojoch, kultúrno - spoločenských, ako aj športových podujatiach organizovaných na území mesta. V prípade záujmu sprostredkováva ubytovanie a sprievodcovské služby. Zabezpečuje predaj darčekových a upomienkových predmetov, suvenírov, pohľadníc a vstupeniek na vybrané podujatia.

Súčasťou Piešťanského informačného centra je aj historický pitný pavilón, kde sú prezentované repliky vystavovaných historických plagátov kúpeľov Piešťany z konca 19. a prvej tretiny 20. storočia. Kúpeľnú atmosféru a liečbu návštevníkom priblížia vystavené zbierkové predmety zo zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera - barle, fľaše na piešťanskú termálnu vodu, ktorá sa v minulosti podávala aj ako stolová voda, pamiatkové poháre s kúpeľnými motívmi, pitné poháre a suveníry z prvej polovice 20. storočia.

Do 2. júla 2021 sa Piešťanské informačné centrum nachádzalo v časti pešej zóny na Pribinovej ulici č. 2 odkiaľ vykonávalo všetky potrebné informačné aktivity pre širokú verejnosť. V týchto priestoroch sa od 2.júla 2021 budú realizovať rôzne výstavné podujatia.

Mestská príspevková organizácia poskytuje:
- turistické a občianske informácie občanom a návštevníkom mesta i kúpeľov
- informácie, vydávanie propagačných materiálov
- internetové služby

Zabezpečuje:
- predaj upomienkových predmetov, cyklo a turistických máp, knižných publikácií spojených s Piešťanmi a regiónom

Zaoberá sa:
- organizovaním kultúrno - vzdelávacích podujatí
- prezentáciou kníh
- prednáškovou činnosťou a podobne

Kľúčové slová
informačné centrá, inštitúcie, služby, služby cestovného ruchu, cestovný ruch, turizmus
Newsletter
Detská knižnica