Naša a svetová Klára Jarunková
/ výstava, pre deti

01. 04. 2022 - 03. 06. 2022 Piešťanské informačné centrum - Pribinova 2

Výstava k nedožitým 100. narodeninám najprekladanejšej slovenskej autorky kníh pre deti a mládež.
Predstavuje pôvodnú a prekladovú tvorbu spisovateľky, prezentáciu ocenení, ilustrácie jej kníh, ale aj fotografie a osobné predmety z jej života. Knihy Kláry Jarunkovej ilustrovali viacerí významní výtvarníci, ktorých predstavujeme aj na výstave – Dana Zacharová (Dedko a vlk, O dievčatku, ktoré šlo hľadať rozprávku, O psovi, ktorý mal chlapca, Obrázky z ostrova, Pomstiteľ), Dušan Kallay (Tulák), Miroslav Cipár (Hrdinský zápisník), Kamila Štanclová (O vtáčikovi, ktorý vedel tajomstvo).
Výstavu pripravili Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti a Slovenským centrom dizajnu.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, Rozhlas a televízia Slovenska, BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník. Realizované s finančnou podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.
Newsletter
Detská knižnica