Až se ucho utrhne
/ výstava, pre deti

20. 04. 2022 - 20. 05. 2022 Elektrárňa Piešťany

Najznámejšie české príslovia.
Výstava prezentuje komiksové ilustrácie prísloví z rovnomennej knihy českej autorskej dvojice Ester Starej a Milana Starého, ktorý knihu ilustroval. Príslovia majú väčšinou medzinárodný charakter a rozumejú im ľudia z mnohých krajín. Aj preto sú na výstave uvedené vo viacerých svetových jazykoch.
Koľko kuchárov presolí kašu? Kedy si obliekame železnú košeľu? A čo je to vôbec dišputát? Obľúbení autori pripravili sprievodcu po známych i neznámych prísloviach prostredníctvom populárneho komiksu. Vznikla tak knižka, ktorú si obľúbia nielen deti. Pomôže porozumieť jazyku a rozšíriť si slovnú zásobu. Táto kniha nie je učebnica, a napriek tomu sa pri jej čítaní a prezeraní poučíte, ale hlavne pobavíte.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, Rozhlas a televízia Slovenska, Elektrárňa Piešťany

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník. Realizované s finančnou podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.
Newsletter
Detská knižnica