Farebný svet ilustrácie
/ výstava

06. 05. 2022 - 30. 06. 2022 Gymnázium Jána Baltazára Magina Vrbové

Kolektívna výstava prezentuje výtvarné spracovanie štyroch kníh, ktoré ilustrovali štyria slovenskí ilustrátori – Miloš Kopták, Vladimír Král, Martina Matlovičová, Daniela Olejníková.

Už ste o tom počuli? Adam Včelár prehltol celý úľ! Nuž, čo si teraz počne? Ilustrácie vlastnej autorskej knihy Včelár od Miloša Koptáka (2011) zaujmú farebnosťou a bizarným vyobrazením postavičiek.
Ako išlo vajce na vandrovku (Mária Rázusová-Martáková) je klasika, ktorá by nemala chýbať v žiadnej detskej knižnici. Vydanie BUVIK-a z roku 2015 doplnil nápaditými farebnými ilustráciami Vladimír Král.
Martina Matlovičová obohatí výstavu o hravé ilustrácie z knihy Chlapec s očami ako hviezdy (Pero Le Kvet, 2016). Nemá meno, nikto netuší odkiaľ prišiel, ani kam má namierené. Putuje krajinou, ktorá je rovnako záhadná ako on sám.
Ilustrácie Daniely Olejníkovej z knihy Dita (Jana Bodnárová, 2014) sprevádzajú príbehy poukazujúce na pozitívny vzťah k prírode, zvieratám, ľuďom, pevne budujú morálne hodnoty, cit pre spravodlivosť, vnútorný svet a charakter dieťaťa.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, RTVS, Gymnázium Jána Baltazára Magina Vrbové

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.
Newsletter
Detská knižnica