obrázok

Túlavý braček / Vlado Král
/ výstava, pre deti

10. 05. 2022 - 20. 08. 2022 Mestská knižnica mesta Piešťany

Výstava prezentuje výber ilustrácií Vlada Krála. z najnovšej knihy spisovateľky Tone Revajovej. Túlavý braček rozpráva príbeh, ktorý sa ľahko môže stať v hociktorej rodine. Lebo veď rodičia vždy majú povinností vyše hlavy a dvojičky sú obyčajne dve. Vystačia si. Lenže ešte je tam malý Andrej. A často, keď si naňho ostatní spomenú, zistia, že zase zaliezol kamsi do myšej diery. Že prečo? Lebo podľa Andreja na tom, že sa schováte, je najkrajšie to, keď Vás nájdu. Knihu pre deti od 5 do 9 rokov vyšla v máji 2022 vo vydavateľstve Trio Publishing.
Vladimír Král je ilustrátor, maliar, grafický dizajnér, autor ceny Zázračný oriešok 2012. Knihy s jeho ilustráciami boli opakovane ocenené v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska. Napríklad kniha Vtáčia legenda od spisovateľa Daniela Heviera získala Cenu BIBIANY za najkrajšiu detskú knihu 2018 a Cenu Ministerstva kultúry 2018 za vynikajúce ilustrácie.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.
Newsletter
Detská knižnica