obrázok

Bola raz jedna trieda (a iné rozprávky)
/ výstava, pre deti

14. 06. 2022 - 30. 07. 2022 Piešťanské informačné centrum - Pribinova

Výstava ilustrácií jedného z popredných tvorcov detskej knihy a ilustrácie na Slovensku Svetozára Mydla. Výber z jeho tvorby sa sústreďuje na knihy známeho spisovateľa titulov pre deti Tomáša Janovica. Slovenský spisovateľ, novinár, textár, autor rozhlasových, divadelných, televíznych hier a autor literatúry pre deti a mládež napísal spolu s Kristou Bendovou aj obľúbenú knihu Bola raz jedna trieda, ktorá prepožičala výstave názov, vtipne ilustroval práve Svetozár Mydlo.

Ružomberský rodák, výtvarník, ilustrátor a grafik Svetozár Mydlo zasvätil svoju profesionálnu tvorbu knihe. Jeho dynamické, vtipné, pestrofarebné ilustrácie sprevádzali detstvom niekoľko generácií prostredníctvom knižných príbehov ďalších známych autorov, ako napríklad Daniela Heviera, Milana Rúfusa, ale aj Kristy Bendovej. Či už spisovateľ Tomáš Janovic, alebo ilustrátor Svetozár Mydlo, obaja boli viackrát za svoju prácu ocenení.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.
Newsletter
Detská knižnica