obrázok

Slniečkový krasohľad
/ výstava, pre deti

20. 06. 2022 - 12. 08. 2022 Mestská knižnica mesta Piešťany

Časopis Slniečko je najstarším umeleckým mesačníkom pre deti, ktorý s prestávkou vychádza od roku 1927. Pri príležitosti 95. výročia jeho založenia sme spolu s Literárnym informačným centrom a redakciou časopisu pripravili výstavu, ktorá predstavuje jeho vznik, redakčný tím aj obľúbené rubriky. Autorkou názvu a grafického stvárnenia je Kristína Soboň. Libreto pripravila Ľubica Kepštová. V realizácii Juraja Žilinčára.
Okrem iného prezentuje výstava Slniečkový krasohľad aj výber ilustrácií slovenského ilustrátora Filipa Horníka k príbehom veselého kamaráta Jožka Mrkvičku od spisovateľa Jána Púčeka. Jožkov neopakovateľný škrabopis je pravidelnou súčasťou časopisu Slniečko od roku 1969.
Filip Horník sa venuje predovšetkým knižnej ilustrácii pre deti, ale aj voľnej ilustrácii alebo dizajnu. Jeho ilustrácie boli súčasťou mnohých výstav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je členom Asociácie ilustrátorov (ASIL).

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany, Literárne informačné centrum

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.
Newsletter
Detská knižnica