obrázok

Česko bez bariér
/ výstava

28. 09. 2022 - 13. 12. 2022 Kúpeľný ostrov (Topoľová alej)

Výstava fotografií českého fotografa na vozíčku Tomáša Helíska: Česko bez bariér zachytáva pohľad na rozmanitosť, bohatú históriu, architektúru a uličky s jedinečnou atmosférou českých regiónov.

Po úspešnej výstave Olomouc z po(d)hledu pripravilo zahraničné zastúpenie agentúry CzechTourism Slovensko ďalšiu výstavu Tomáša Helíska: Česko bez bariér. Fotograf precestoval na svojom vozíčku šesť českých regiónov, aby predstavil ich krásy zo svojho pohľadu.
Výstava je pozvánkou na návštevu Stredných Čiech, Východných Čiech, Južnej Moravy, Olomouckého kraja, Východnej Moravy a Severnej Moravy a Sliezska. Fotografie ukazujú záujemcom UNESCO pamiatky, atraktívne industriálne a kultúrne dedičstvo, aj výhľady na krajinu z unikátnej rozhľadne. Inšpiráciu na cestovanie dostanú nielen handicapovaní návštevníci, ale aj rodiny s malými deťmi, ktoré sú ešte odkázané na kočík, turisti so zníženou pohyblivosťou, ale tiež všetci potenciálni výletníci či dovolenkári, ktorí si vyberú za svoj cieľ Česko.

Výstava vznikla v spolupráci zahraničného zastúpenia agentúry CzechTourism Slovensko, Českým centrom Bratislava a českými regiónmi. Záštitu nad výstavou prevzal veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Newsletter
Detská knižnica