obrázok

Všechny barvy pohádky I.
/ výstava

12. 10. 2023 - 21. 11. 2023 Mestská knižnica mesta Piešťany

Vestibul piešťanskej knižnice sa premenil na rozprávkový svet.
Návštevníci v ňom v týchto dňoch nájdu výstavu úspešných českých profesionálnych ilustrátorov, ktorá nesie názov Všechny barvy pohádky I.

Výstava knižných ilustrácií približuje dielo Renáty Fučíkovej s názvom Jakub a hvězdy, knihu Příběhy z hradů a zámků (Martina Drijverová, 2017) ilustrovanú Luciou Dvořákovou, ale aj publikáciu Andrého Letria Moře (Ocean, Ricardo Henriques, 2018). Vystavené sú aj ilustrácie Vojtěcha Domlátila z knihy Krása země. Albánské pohádky a pověsti (2019), od Terezy Sčerbovej je to kniha Krtník (2016), no na paneloch sa nachádza i ilustrátorská tvorba Filipa Pošivača - Tonda, Slávka a kouzelné světlo (Jana Šrámková, 2023), Jindru Čapeka - Rozprávky bračeka králika (Pavel Šrut, 2007), a Andrey Tachezy - O růži, která nechtěla spát (Sabina Bočanová, 2021).

Ilustrácie zobrazujú zvieracie a prírodné motívy, ale aj kultúrne prvky, a to všetko v podaní renomovaných českých výtvarných umelcov. Mnohofarebné diela prenesú návštevníkov do rozprávkového sveta, ktorý neprináleží len deťom, ale aj ich rodičom, starým rodičom a komukoľvek, kto má myseľ otvorenú pre tento fantastický svet príbehov.

Pokračovanie výstavy - Všechny barvy pohádky II. bude inštalované v Elektrárni Piešťany. Táto séria predstaví diela študentov Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.
Newsletter
Detská knižnica