Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


Čo sa skrýva v oriešku

obrázok

Typ podujatia
tvorivá dielňa, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
18. 05. 2016 o 13.15 h | Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľMesto Piešťany
Mestská knižnica mesta Piešťany
RTVS

Popis
Tvorivá dielňa za účasti ilustrátorov, ktorí sú už niekoľko rokov neoddeliteľnou súčasťou festivalu Zázračný oriešok. Viacerí z nich na festivale odprezentujú svoju ilustračnú tvorbu vo forme samostatných výstav (Daniela Olejníková – spoločná výstava s Bystríkom Vančom Obrázky kúzelné i hávedné, Miloš Kopták – Kocúr na korčuliach na ceste do Afriky, Peter Čisárik – výstava jeho študentov z KBT DF VŠMU s názvom Štvorcové oriešky). Z dielne týchto výtvarníkov pochádzajú aj aktuálne i minuloročné ceny Zázračný oriešok určené autorom víťazných rozhlasových rozprávok. Pod vedením Martiny Matlovičovej, Vladimíra Krála, Petra Uchnára a Petra Čisárika dostanú malí výtvarníci príležitosť rozvíjať svoju fantáziu a získajú cenné rady ako postupovať pri rôznych výtvarných technikách.

Peter Uchnár si podľa svojej najnovšej knihy Spevavé rozprávky pripravil pre deti úlohu vymyslieť a navrhnúť čarovný hudobný nástroj. Na workshope s Vladimírom Králom, inšpirovanom knihou Tri prasiatka / Ako šlo vajce na vandrovku, budú deti vymýšľať klobúky - čiapky pre prasiatko. Martina Matlovičová má pre deti pripravený workshop na motívy rozprávkovej knihy Žirafia mama a jej príšery.

Pod vedením Petra Čisárika si budú deti formou asambláže, koláže, maľovania a lepenia vytvárať malé otváracie objekty, v ktorých bude skryté malé tajomstvo. Možno to bude tajná skrýša, možno malé divadielko, či len taký úplne maličký sen. Nechajme sa prekvapiť, čo malí výtvarníci vymyslia, vysnívajú, vytvoria...