Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


obrázok

Do práce na bicykli
/ súťaž

01. 06. 2021 - 30. 06. 2021 Piešťany

Ôsmy ročník celonárodnej kampane štartuje 1. júna. Súťažiaci si budú zaznamenávať počty najazdených kilometrov na bicykli, chôdzou alebo verejnou osobnou dopravou, počas celého mesiaca jún.

Doteraz sa v Piešťanoch do kampane prihlásilo 12 zamestnávateľov, 15 tímov a 50 súťažiacich.

Tohtoročným mottom súťaže Do práce na bicykli je: „Vezieme sa v tom spolu.“ Tímy sa môžu registrovať do 7. júna 2021.

„Ani koronavírus nepoložil najväčšiu kampaň na podporu cyklodopravy na Slovensku na lopatky. Do práce na bicykli prichádza aj v roku 2021 s cieľom ukázať obyvateľom, že cesta bicyklom, pešo alebo verejnou dopravou vie spraviť naše mestá príjemnejšími pre život,“ dodávajú organizátori súťaže.

V Piešťanoch sa do súťaže v roku 2020 zapojilo 32 tímov a 19 zamestnávateľov. Na bicykloch sme do práce najazdili 12 579 kilometrov a v rámci najazdených kilometrov mesto Piešťany skončilo na 17. mieste spomedzi 85 zapojených samospráv z celého Slovenska. Zároveň sa nám podarilo v žrebovaní, do ktorého sa dostala každá samospráva s minimálne 100 súťažiacimi, vyhrať cyklostojisko.

O cyklostanovisko, ale aj o množstvo iných cien sa bude súťažiť aj v tomto roku. Vyhrať môžete elektrický bicykel, skladacie bicykle, mestské bicykle, praktické ultraľahké batohy, tričká, cykloprilby, zámky na bicykle, poukážky na nákup cyklopríslušenstva či rôzne darčekové kupóny.

Zaregistrovať sa je potrebné prostredníctvom webovej stránky: www.dopracenabicykli.eu.

Usporiadateľ: Mesto Piešťany