obrázok

Magický svet divadelnej scény

Dátum: 02. 12. 2020 Autor: Katarína Klusová
Knižnica a Škola úžitkového priemyslu Josefa Vydru v Bratislave sa pridali k oslavám divadelnej storočnice. Najprv v Dome umenia Piešťany a neskôr v Mestskej knižnici mohli návštevníci nahliadnuť do magického sveta divadelnej scény. Pri príležitosti Roku divadla, v ktorom sme si pripomenuli 100. výročie založenia profesionálneho divadla u nás, bola v zrkadlovej sále sprístupnená výstava študentov scénografie bratislavskej Šupky.
Stredoškolské práce sú plné zaujímavých názorov a pohľadov a sú výsledkom prvého kontaktu študentov s magickým svetom scénografie. Literárnu, divadelnú alebo filmovú predlohu sa snažia vyjadriť farebným návrhom, hľadaním predmetov, symbolov a priestorových prvkov, ktoré by príbeh umocnili. Výstava mladých talentov pod vedením pedagogičky Lucie Ďurákovej – Hronskej v Dome umenia trvala od 27. augusta do 1. októbra 2020. Podujatie bolo súčasťou festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. XI. ročník medzinárodného podujatia pre deti sa uskutočnil v dňoch 28. septembra - 30. septembra 2020 v Piešťanoch.
Výstava sa následne presunula do knižnice, v priestoroch Oddelenia pre dospelých čitateľov na 1. poschodí si ju mohli návštevníci pozrieť do 23. novembra 2020.
Newsletter
Detská knižnica