obrázok

Tradičné umelecké remeslá 2016

Dátum: 23. 05. 2016 Autor: Eva Jančinová
Občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR usporiadali v dňoch 20. – 22. mája 2016 v poradí už ôsmy ročník medzinárodného festivalu ľudových remesiel - Tradičné umelecké remeslá 2016. Areál Kúpeľného ostrova sa tak na tri dni stal dejiskom pestrej prehliadky tvorivosti remeselníkov z rôznych končín Európy. Svoje umenie prišli predviesť remeselníci zo Slovenska, Čiech, Srbska, Ukrajiny, Poľska, Maďarska a z Číny. Zastúpených bolo viac ako štyridsať druhov remesiel - nechýbali kováči, rezbári, drotári, keramikári a mnohí iní. Maškrtné jazýčky mohli ochuť tradičné frgále, medovníky a iné dobroty.
Vďaka priaznivému počasiu si podujatie užili tisíce návštevníkov, pre ktorých bol pripravený pestrý program. Zaujímavosťou bol nielen krojovaný sprievod remeselníkov Kúpeľným ostrovom a pešou zónou, ale aj živé sochy a pohybové divadlo „ľudí z hliny“ či Stražanove bábkové divadlo. Možnosť vidieť zblízka dravé vtáky nadchla predovšetkým deti.
Medzinárodný festival Tradičné umelecké remeslá je putovným podujatím, ktoré sa okrem Piešťan koná aj v iných častiach našej republiky – napríklad v Nitre, Trenčíne, Skalici, Senci, Štrbskom plese alebo Košiciach – a každoročne sa teší veľkej obľube a návštevnosti.

Foto: OZ Tradičné ľudové umelecké remeslá
Newsletter
Detská knižnica