obrázok

Ekotopfilm - Envirofilm 2018

Dátum: 10. 02. 2018 Autor: Piešťanské informačné centrum
Mesto Piešťany sa stalo partnerom regionálnej tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa, 8. februára 2018, v Elektrárni Piešťany, mali možnosť pozrieť 5 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie s názvom Zodpovedný životný štýl - ako žiť bez odpadov? Pre žiakov základných a stredných škôl bol doobeda pripravený zaujímavý a interaktívny Junior festival.

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm - Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka.

Program filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm sa začal doobeda Junior festivalom, ktorý bol určený žiakom a študentom základných a stredných škôl.

Festival pokračoval večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije, uvítal päť dokumentárnych filmov, víťazov májového ročníka 2017 svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Zo slovenských tém sa návštevníci dozvedeli viac o tom, aký je život chránených kamzíkov v Tatrách. Aký je príbeh o plytvaní jedla a prečo 50% z neho končí ako odpad, porozprával druhý film v poradí. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, avšak ďalší film z programu festivalu ukázal inú stránku módneho sveta - z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončil príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Program bol obohatený o hodinovú sekciu "mimo plátna" s názvom Zodpovedný životný štýl - ako žiť bez odpadov? O osobné skúsenosti sa podelila Ivana Maleš, spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, autorka niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva na komunálnej úrovni.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji minulého roku sa konal jeho 44. ročník.

Zdroj: Tlačová správa organizátorov (upravené)
Foto: FB Elektrárňa Piešťany
Newsletter
Detská knižnica