Vydavateľstvo Ikar a. s.

obrázok

Kategórie
vydavateľstvá

Adresa
Miletičova 23,
Bratislava
821 09 Bratislava 2


Tel.: 02/49 104 333
E-mail: ikar@ikar.sk

Popis
Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s.
Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 370 tisíc výtlačkov.
V prvých rokoch sa k hitom zaradila aj séria štyroch kníh Virginie Andrewsovej (Kvety v podkroví, Lupene vo vetre, Budú aj tŕne a Ovocie minulosti) a sfilmovaná kniha inšpirovaná skutočnými udalosťami Bez dcéry neodídem od Bety Mahmoodyovej. Našimi knihami sme si získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi.
Dôležitú časť našej produkcie tvoria tituly domácich autorov. S väčšinou z nich máme už priateľské vzťahy a naša spolupráca je viac ako len obchodný vzťah. Snáď aj preto je taká úspešná. Určite medzi nich patrí najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová - Vasilková, Kamil Peteraj, Boris Filan, Marcela Laiferová, Jozef Banáš, Andrea Coddington, Jozef Karika, Emma Tekelyová a mnohí ďalší.
Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné.
Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 5 400 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme dovedna predali viac ako 27,5 milióna výtlačkov. Toto považujeme za najväčší dôkaz, že čitatelia milujú knihy z nášho vydavateľstva. Postupne sme naše aktivity rozšírili na čitateľský Media klub a na veľkoobchodnú činnosť, ktorú neustále modernizujeme, zdokonaľujeme a rozširujeme portfólio distribuovaných kníh.

Newsletter
Detská knižnica