Csino Karol (1976)

obrázok

Narodený
25. 06. 1976, Trenčín

Typ autority
Herec, Spevák

Životopis
Absolvent VŠMU v Bratislave patrí k mediálne známym tváram svojej generácie s profilom všestranného umelca. Za svoj základ však považuje herectvo a spev, na ktoré kladie dôraz a vníma ich ako rovnocenné.
Jeho umelecké aktivity sú žánrovo veľmi pestré, vďaka spájaniu svojich schopností a talentu dokáže nájsť široké uplatnenie nielen doma, ale i v zahraničí. Počas štúdia sa aktívne prezentoval aj ako klavírista a venoval sa tancu. Dá sa povedať, že jeho využiteľnosť je markantná najmä v projektoch muzikálového a kabaretného typu, no pôsobí i v činohre, v televízii, filme a samozrejme na hudobnom poli. V súčasnosti sa angažuje najmä v samostatných projektoch, ktoré mu do istej miery ponúkajú nezávislosť a umeleckú slobodu. Je vyhľadávaný aj ako moderátor spoločenských podujatí práve vďaka kombinácii moderátor – spevák.

Ako herec už počas štúdíí účinkoval v Martinskom divadle, po škole prijal angažmá vo viedenskom divadle Exil, kde pravidlne hosťuje dodnes. S týmto tímom absolvoval divadelné turné po Rakúsku, Česku a Škandinávii. Neskôr sa usadil na niekoľko rokov v Prahe, kde pôsobil najmä na muzikálovej a televíznej scéne. Možnosť stvárniť vysnívanú hereckú rolu Shakespearovho Othella v divadle Aréna ho v roku 2010 pritiahla späť do Bratislavy.
V minulosti si širšie slovenské publikum získal svojimi hereckými postavami Dannyho, Sonnyho a Anjela v muzikáli Pomáda. Za postavu Nicka v ruskej verzii českého muzikálu Dracula si vyslúžil množstvo pozitívnej kritiky aj v ďalekej Moskve. Jeho filmové postavy vojína Kotlára v seriáli Černí baroni, tureckého utečenca Rashida vo filme Modrý kámen, Kvída v seriáli Četnické humoresky navyše rozšírili jeho okruh divákov aj za rieku Moravu. Pozoruhodná je i postava Karola vo filme Let bocianov, ktorý získal národnú nomináciu na oskara. Objavil sa i v niekoľkých filmových snímkoch americkej produkcie, dokonca ako kaskadér.
Spevu sa Karol Csino začal venovať popri hre na klavíri v prvých tínedžerských popových a swingových kapelách. V roku 1999 sa stal dvorným spevákom hudobného telesa - 17 man bigband, o rok neskôr finalistom televíznej speváckej súťaže Talent 2000, kde ho spolupráca s Vašom Patejdlom na istý čas posunula do prostredia populárnej hudby. V roku 2002 sa stal skokanom roka v speváckej ankete Zlatý slávik. Potom sa na dlhý čas ako komerčný spevák odmlčal, pôsobil v rôznych swingových a jazzových hudobných zoskupeniach. Túto odmlku ukončil a zúročil vydaním albumu Nezvestný. V súčasnosti spolupracuje so slovenskou jazzovou hudobnou špičkou v oblasti swingu, ktorému ostáva verný vo svojej interpretácii. Spevácke remeslo sa rozhodol zveladiť a sprofesionalizovať štúdiom spevu na štátnom Konzervatóriu v Bratislave, kde momentálne študuje u vynikajúcej profesorky Boženy Ferancovej.

Newsletter
Detská knižnica