Ing. Berkyová Blanka

obrázok

Pôsobnosť
Piešťany

Typ autority
programová riaditeľka Elektrárňa Piešťany

Životopis
Od roku 2007 bola súčasťou tímu, ktorý realizoval projekt Košice 2013 - Európske hlavné mesto kultúry. Do júna 2015 bola projektovou manažérkou projektu SPOTs, súčasti projektu Košice INTERFACE 2013, s ktorým mesto Košice získalo titul Európske hlavné mesto kultúry na rok 2013. Zámerom projektu SPOTs je decentralizácia kultúry zo stredu mesta do jeho okrajových a obytných častí.
Blanka Berkyová v roku 2016 vyhrala tender na využitie národnej kultúrnej pamiatky Elektrárňa Piešťany, stavby roka 2014. Od novembra 2016 pôsobí v Piešťanoch ako programová riaditeľka Elektrárne Piešťany.
Vďaka jej ústretovosti sa Elektrárňa Piešťany stala aktívnym spolupracovníkom pri realizácii festivalu Dni detskej knihy 2017, ktorý sa konal v dňoch 10. - 12. apríla 2017. V priestoroch Elektrárne sa konali viaceré festivalové podujatia: predstavenie „Snehová kráľovná“ pre deti materských a základných škôl z Piešťan a Lúky; slávnostné otvorenie 34. ročníka Dní detskej knihy „Knihotúlanie“; čítanie významných autorov z ich obľúbených kníh „Poď si s nami čítať“; vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže „Všetko najlepšie, pán Janovic!“; výstava ocenených prác celoslovenskej výtvarnej súťaže „Všetko najlepšie, pán Janovic!“ či divadelné predstavenie „O drakovi Bakuľovi“.

Odkazy

Newsletter
Detská knižnica