obrázok

Mgr. art. Kocourková Veronika

Typ autority
animátorka a grafická dizajnérka na voľnej nohe

Životopis
Ukončila štúdium na VŠMU na katedre animovanej tvorby v Bratislave. Je spoločne so Simonou Hrušovskou spolumajiteľkou spoločnosti Super film. V súčasnosti je veľmi aktívnou umelkyňou na poli režírovania, animácie autorských filmov či TV spotov pre rozličné festivaly. Zároveň jednou z autorov animovaného videoklipu k piesni Duch mesta od Jany Kirschner. Asi najväčší úspech jej priniesol „SUPERKOMIX“, komiksové spracovanie každodenného života tejto mladej autorky, ktoré vyšlo v roku 2015. Okrem toho v roku 2013 získala ocenenie Anča D Award za film s názvom „Ako vzniká tornádo“.
Projekt Tresky Plesky je animovaný seriál vychádzajúci práve z tohoto Veronikinho úspešného krátkeho filmu, ktorý vdýchol život rodinám molekúl.
Tresky plesky má byť trinásťdielny animovaný seriál, ktorý hravou formou vysvetľuje rôzne prírodné fyzikálne javy. Vznikol s finančnou podporou AVF a s koprodukčným vkladom RTVS. Tá pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravila špeciálne tematické vysielanie, a to hneď na viacerých svojich televíznych i rozhlasových okruhoch.
V premiére odvysielala aj pilotný diel pripravovaného náučného seriálu, epizódu s názvom „Piesočná búrka“. Seriál sa podľa režisérky Veroniky Kocourkovej stretol s pozitívnou odozvou. V súčasnosti prebiehajú práce na ďalších dieloch a vo vysielaní RTVS by sa mali Tresky plesky objaviť na jeseň 2019.

Odkazy

Newsletter
Detská knižnica