obrázok

Kardošová Barbora (1969)

Typ autority
Režisér, scenáristka a spisovateľka

Životopis
Vyštudovala filmovú a televíznu scenáristiku a dramaturgiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Je autorkou scenárov k filmom Amálka, ja sa zbláznim a Čarovná ryba. Pri výrobe celovečerného filmu Modré z neba spolupracovala s Evou Borušovičovou ako pomocná režisérka a takisto sa podieľala na tvorbe mnohých krátkych filmov. Venuje sa i reklamným kampaniam a spotom.
Je autorkou viacerých kníh pre deti a dospelých. Z tvorby pre dospelých vyberáme: Anjeli nespia (Slovart 2014, Ikar 2005), Medium love – Láska ako stejk (Slovart, 2012), Vydať sa a zomrieť (Slovart, 2011), Sladko v ústach (Slovart, 2009), Šialene milovaná (Trencia, 2000).
Ako sama vraví, najmilšou prácou pre ňu je tvorba pre deti. V roku 2015 jej vyšla kniha pre deti od 7 do 100 rokov: Traja kamoši a fakticky fantastický bunker (Slovart). O rok neskôr nasledovalo jej pokračovanie pod názvom Traja kamoši a fakticky fantastický poklad. Knižka získala ocenenie Najkrajšia detská kniha jesene 2016. Obe ilustrovala Katarína Slaninková.

Odkazy

Ocenenia
Najkrajšia detská kniha jesene 2016
Newsletter
Detská knižnica