obrázok

Piešťanské zlaté stuhy - Concours d'élégance 2014

Dátum: 15. 06. 2014 Autor: Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s.
Organizátori Piešťanských zlatých stúh 2014, ktorými sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany, firma Horňák Ján, AMK VCC Piešťany, Mesto Piešťany, Asociácia historických vozidiel SR, pod taktovkou riaditeľa pretekov Jána Horňáka, úspešne ukončili 23. ročník tohto prestížneho podujatia.

Každoročne tu možno obdivovať automobily z rôznym rokom výroby, nie sú výnimkou ani vozidlá vyrobené už pred rokom 1918! V rámci stálej výstavy automobilov Jaguar, Volvo, Land Rover a Range Rover bol vystavený aj špeciálny model Jaguar F-TYPE V8 coupe.

Účastníci prichádzali na Kúpeľný ostrov už od štvrtka 12. júna. V piatok ráno odštartovali svoju vznešenú jazdu z Piešťan do Trenčianskych Teplíc a žrebčína v Motešiciach. V sobotu absolvovali už tradične cestu do Casino Olympic v Trnave. Po návrate do Piešťan bol pripravený kultúrny program s autogramiádou známych pretekárov Patrika Nemca, Ivana Jakeša a Štefana Rosinu ml. Diváci mohli tento rok obdivovať aj motocykle Harley Davidson, historické traktory či historické vojnové vozidlá.

Vyvrcholením podujatia bola večerná show Concours d´Elegance. Nablýskané veterány na červenom koberci, osvetlené veľkými reflektormi, aby vynikol každý ich elegantný detail, dámy a páni v krásnom dobovom oblečení, operné árie v podaní Martina Babjaka a na pozadí náš secesný päťhviezdičkový skvost – Danubius Health Spa Resort Thermia Palace, to všetko vytvovrilo nezameniteľnú atmosféru, ako zo starého filmu a prinieslo návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Najkrajšie veterány ocenila medzinárodná porota. Cenu storočného veterána získal Belzise Cabrio z roku 1914 z Českej republiky, Cenu generálneho riaditeľa SLK Piešťany Klausa Pilza si odniesol Alfa Romeo 6C z roku 1939 z Českej republiky a Cenu riaditeľa Piešťanských zlatých stúh Jána Horňáka vyhrala Škoda 430 D z roku 1959 zo Slovenskej republiky. Divákom sa z automobil najviac páčil Ford T Roadster z roku 1917 a ocenili aj tie naj motorky Harley Davidson. Tento rok sa udelila aj špeciálna cena za jedinú úspešnú ženskú posádku pre dievčatá v Tatre 603.

Po slávnostnom vyhodnotení sa organizátori rozlúčili s návštevníkmi 23. ročníka „Concours d´ Élégance 2014“ slávnostným ohňostrojom a záverečnou párty.
Newsletter
Detská knižnica