obrázok

Piešťanské zlaté stuhy - Concours d'élégance 2013

Dátum: 11. 06. 2013 Autor: Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s.
Slovenské liečebné kúpele Piešťany (SLK) a AMK Piešťany Veterán Car Club (VCC) v spolupráci s Jánom Horňákom úspešne ukončili 22. ročník jedinečnej prehliadky historických vozidiel „Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ Élégance 2013“. Vyvrcholením veľkolepej show bolo už tradične vyhlásenie výsledkov pred secesným skvostom hotelom Thermia Palace. Medzinárodná porota vybrala najkrajšie automobily a najlepšie dobové oblečenie posádok v niekoľkých kategóriách. Napríklad Cenu storočného veterána získal 58 Ford T Touring z roku 1913 z Českej republiky, Cenu generálneho riaditeľa SLK Piešťany Klausa Pilza si odniesol 2 Oldsmobile 6 C z roku 1904 z Rakúska, cena hotela Thermia Palace patrila 27 Chrysler Airflow Imperial CV., ročník 1934 zo Slovenskej republiky a Cenu riaditeľa Piešťanských zlatých stúh Jána Horňáka vyhral 43 Cadillac séria 62 z roku 1951 taktiež zo Slovenskej republiky.

Prehliadku toho najlepšieho z celého sveta, ako aj bohatý kultúrny a sprievodný program si tento rok prišlo pozrieť približne 10 tisíc ľudí. Svetové unikáty ako ROLLS ROYCE PHANTOM I z roku 1926, JAGUAR XK 120 ročník 1952, či BELSIZE CABRIO z roku 1903 si mohli návštevníci Kúpeľného ostrova vychutnávať od štvrtka do soboty večera. Po slávnostnom vyhodnotení sa organizátori rozlúčili s návštevníkmi 22. ročníka „Concours d´ Élégance 2013“ slávnostným ohňostrojom a záverečnou párty.

Historické vozidlá absolvovali prvý trasu dlhú 120 km, ktorá viedla do kaštieľa v Oponiciach a ďalej do Nitry na prehliadku katedrály. Súťažiaci, ktorých autá z technických dôvodov neboli schopné prejsť po vlastnej osi dĺžku dlhšej trasy, mali možnosť zostať v kaštieli v Oponiciach. Druhý deň súťažiaci vyrazili na trasu z Kúpeľného ostrova do Casino Olympic Trnava, kde sa zrelaxovali pri spoločenských hrách. Po návrate na Kúpeľný ostrov začal hlavný kultúrny a sprievodný program - autogramiáda domácich a zahraničných pretekárov, vystúpenie skupiny Matej Ptaczek a Dobré ráno blues, či prekvapenie v podobe motocyklového pretekára z rally Dakar Ivana Jakeša.
Newsletter
Detská knižnica