obrázok

Nočný filmový maratón 2015

Dátum: 01. 05. 2015 Autor: Eva Jančinová
Dňa 30. apríla 2015 sa v kine Fontána konal v poradí už 9. ročník malej prehliadky filmov – Nočný filmový maratón. Myšlienka zorganizovať takýto typ podujatia skrsla v hlave vedúceho kina Fontána, Jozefa Valachoviča, ktorý v jej realizácii úspešne pokračuje už takmer jednu dekádu.

V kine sa v posledný aprílový večer zišlo niekoľko desiatok filmových vytrvalcov, aby si užili hneď tri akčné filmy. Prvý film sa začal premietať už tradične o 20.00 h a organizátori pre tento ročník vybrali americkú špionážnu akčnú komédiu od režiséra Matthewa Vaughna, Kingsman: Tajná služba, s Colinom Firthom a Samuelom L. Jacksonom v hlavných úlohách.

Ako druhý v poradí nasledoval akčný sci-fi thriller Na hrane zajtrajška, opäť z americkej produkcie. Diváci spolu s Tomom Cruisom a Emily Blunt navštívili blízku budúcnosť, v ktorej mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nik ju nevie poraziť. Po dvoch filmoch sa už patrilo urobiť si prestávku, a tak si návštevníci mohli oddýchnuť od niekoľkohodinového sedenia pri polnočnom občerstvení.

Odmenou pre tých, ktorí vytrvali až do neskorej noci, bola americká sci-fi dráma Interstellar. Vo filme režiséra Christophera Nolana sa čas ľudstva na Zemi chýli ku koncu a ľudia stoja pred najodvážnejšou misiou v histórii - vycestovať z našej galaxie.

Po viac než dvoch hodinách napätia sa ku koncu nachýlil aj deviaty Nočný filmový maratón. Priaznivci kinematografie a najmä tohto obľúbeného podujatia sa už určite tešia na jeho jubilejný desiaty ročník. Uvidíme, čo prinesie...
Newsletter
Detská knižnica