obrázok

Grape Festival 2015

Dátum: 27. 08. 2015 Autor: Eva Jančinová
Od 14. do 15. augusta 2015 sa na piešťanskom letisku uskutočnil ďalší ročník úspešného multižánrového hudobného Grape Festivalu. Išlo o v poradí už šiesty ročník medzinárodného podujatia, ktorého história sa v Piešťanoch píše od roku 2010. Organizátorom sa podarilo zostaviť skutočne hviezdny line-up, ktorý do nášho mesta prilákal tisíce návštevníkov. Festival bol kompletne vypredaný už pred jeho začiatkom a o posledné vstupenky sa doslova „bojovalo“. Vstupenky z druhej ruky sa predávali za šialené ceny. Niet sa čo čudovať, pretože hviezdy ako Foals (UK), Netsky live (BE), José González (SE), The Maccabees (UK), Selah Sue (BE), MØ (DK), Gramatik (SI), Sigma Dj set (UK), Triggerfinger (BE), Balthazar (BE), Kadebostany (CH), BRNS (BE), Intergalactic Lovers (BE) a mnoho ďalších nevidí človek na Slovensku vystupovať hocikedy.

Aj tento ročník festivalu mal nepísaný dress code. Témou bola teraz psychedélia a vďaka niektorým návštevníkom, ktorí sa ho držali, festival ožil žiarivými farbami. Okrem hudobných lahôdok organizátori pripravili aj mnoho atrakcií a zaujímavých stánkov, ktoré sa starali o rozptýlenie medzi koncertmi.

Prvý deň festivalu sa niesol vo veľmi optimistickom duchu a zábave prialo i pravé letné počasie. Po dni s extrémne vysokými teplotami príjemne potešila noc, pretože v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi sú horúce noci na Grape Festivale skôr výnimkou. Avšak v sobotu večer bohužiaľ zaúradovala sila prírody a došlo k radikálnemu obratu. Zatiaľ čo sa na pódium chystal švédsky gitarista argentínskeho pôvodu José González, k Piešťanom sa hnala hrozivá oblačnosť. Po asi pol hodine magického koncertu organizátori oznámili, že sa blíži silná búrka a návštevníci sa majú z bezpečnostných dôvodov presunúť do stanového mestečka. Po dočasnom prerušení programu dostal festival ďalšiu šancu a návštevníci sa začali vracať do areálu. Vystúpenie dánky MØ však nemalo dlhé trvanie a prišla správa, že sa k Piešťanom opäť blíži séria veľmi silných búrok a návštevníci museli opäť opustiť areál. Tentokrát už ale natrvalo, o čom sa priebežne dozvedali zo sociálnych sietí. Mnoho hviezd, na ktoré sa tešili, tak nedostali šancu vystúpiť. Šiesty Grape Festival bol kvôĺi počasiu predčasne ukončený a jeho návštevníkom ostalo už len tešiť sa na budúci ročník. Nech sa vydarí!
Newsletter
Detská knižnica