obrázok

Topfest 2016

Dátum: 04. 07. 2016
Najznámejší a najväčší rockový open-air festival na Slovensku, Topfest, oslávil v lete 2016 trináste výročie svojej existencie. Na piešťanské letisko pritiahol v termíne od 30. júna do 2. júla tisíce návštevníkov. Už aj tak bohatý program v tomto roku organizátori rozšírili o ďalší bonusový deň. Vo štvrtok 30. júna na letisku vystúpili alternatívni nemeckí rockeri zo skupiny Guano Apes, ktorí predstavili svoj zatiaľ posledný album Offline. Po nich vystúpila švédska rocková legenda Europe a okrem piesní z najnovšieho albumu War of Kings rozvášnila dav aj svojimi staršími megahitmi. Bodku za ich vystúpením urobila ich preslávená skladba Final Countdown. Vo štvrtok vystúpila aj známa česká rocková skupina Alkehol a na menšom B stage sa predstavila nitrianska kapela Symfobia a Arzén.

Headlinermi piatkového večera boli britskí rockeri The Darkness, ktorí zaujali svojimi kostýmami a skvelou show, po ktorej publiku poďakovali v slovenčine. Slovenskú scénu na hlavnom stage v piatok zastupovali Desmod, na B stage to vypeckovala legendárna Slobodná Európa a predstavili sa i zatiaľ menej známe kapely ako napríklad mladí rockeri Bod omylu či divokí Wastage. Nechýbali ani Iné kafe, českí Chinaski či dokonca Kandráčovci, ktorí obohatili žánrovú pestrosť festivalu. Zahraničnú scénu reprezentovala post-grungeová alternatíva Puddle of Mudd, rock'n'rolloví Rival Sons a mnohí ďalší.

Medzi hlavné hviezdy soboty patrili Wanastowi Wjeci, ktorí v rámci svojej show odohrali viaceré hitovky. Publikum dostala do varu aj ruská kapela Slot, glam metalová kapela z Fínska Reckless Love, rebeli zo Zóny A či kapela Walter Schnitzelsson. Neodmysliteľnou súčasťou Topfestu bolo aj vystúpenie legedárnej kapely Kabát, ktorá na festivale vystúpila už po trinásty krát. Ich show však bola bohužiaľ posledným vystúpením, ktoré mohli návštevníci na tomto ročníku festivalu vidieť. Topfestu totiž dalo stop nepriaznivé počasie a organizátori museli podujatie v sobotu v noci z bezpečnostných dôvodov predčasne ukončiť. Kvôli búrke sa neuskutočnili ani plánované koncerty UK Subs a Horkýže Slíže.

Okrem bohatého line-upu pripravili organizátori pre návštevníkov aj desiatky stánkov s občerstvením a množstvo atrakcií, fotostenu či špeciálne chodenie po lane waterlinning. Užiť si mohli aj fantastickú novú zábavu bodyzorbing, t.j. skákanie a hádzanie sa o zem vo veľkej nafukovacej guli. Na svoje si prišli aj športovci, ktorí si mohli zahrať vodný futbal, futbox alebo si zaskákať na trampolíne pre dospelých. Oddychovať mohli v pojazdných kaviarňach, v beach bare alebo v chill out stane.
Newsletter
Detská knižnica