obrázok

Astrofilm 2016

Dátum: 15. 10. 2016 Autor: Eva Jančinová
Október v Piešťanoch už celú dekádu patrí festivalu filmov z oblasti astronómie a kozmonautiky Astrofilm, ktorý od roku 2007 organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove, Mesto Piešťany a Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany. 10. ročník medzinárodnej prehliadky sa konal už tradične v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v termíne od 11. do 13. októbra 2016.

V KSC Fontána sa každý rok zíde mnoho profesionálnych i amatérskych astronómov a priaznivcov astronómie a kozmonautiky, pričom podujatie je otvorené i širokej laickej verejnosti.

Festival každoročne okrem zaujímavých filmov prináša i mnoho sprievodných podujatí – výstavy, workshopy, prezentácie a prednášky. Neodmysliteľnou a veľmi obľúbenou súčasťou tradične býva pozorovanie nočnej oblohy. Návštevníci sa môžu zapojiť do diváckej súťaže a dať svoj hlas filmu, ktorý ich najviac zaujal. Vyhlásenie výsledkov tejto súťaže býva súčasťou slávnostného ukončenia festivalu. Okrem Ceny diváka býva filmom udeľovaná aj Cena primátora mesta Piešťany.

Medzinárodný astronomický festival Astrofilm prostredníctvom poznania získaného vlastnou skúsenosťou prináša každému návštevníkovi možnosť posunúť sa v poznávaní vesmíru vždy o ďalší krok vpred.


Foto: www.astrofilm.sk
Newsletter
Detská knižnica