obrázok

ITF Slovakiatour 2017

Dátum: 31. 01. 2017 Autor: Tomáš Bušo
Od 26. do 29. januára 2017 sa na bratislavskom výstavisku Incheba konal prestížny 23. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2017, spoločne s 24. výstavou Poľovníctvo a oddych a 9. výstavou Wellness a Fitness. Radí sa k najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy.

Mesto Piešťany sa už tradične prezentovalo formou Piešťanského informačného centra, po boku Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, a. s. i piešťanského Hotela Park. Ako po minulé roky, návštevníci cielene vyhľadávali propagačné materiály, kultúrny kalendár, sprievodcu, mapy mesta a blízkeho okolia. Novinkou boli dva informačné materiály: TOP podujatia 2017 a Revue Piešťany: Sprievodca zaujímavosťami. Kúpele a hotel poskytovali pobytové balíky, špeciálne akcie a súťaže.

Veľtrh ITF Slovakiatour ponúkal záujemcom ucelený prehľad o dovolenkách, či už domácich alebo zahraničných, v obľúbených destináciách po celom svete. Zastúpené boli ponuky cestovných kancelárií, najvýznamnejších slovenských kúpeľov. Ľudia sa mohli dozvedieť informácie o obľúbených destináciách od zástupcov jednotlivých krajín a regiónov, ako aj z expozícií slovenských a českých krajov, regiónov, miest a obcí.

Neodmysliteľnou súčasťou je aj výstava Poľovníctvo a oddych, jej 24. ročník predstavil návštevníkom ponuku poľovníckeho a voľno časového oblečenia, zbraní, ukážky lukostreľby a laserovej strelnice. Výstava sa konala pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky a s odbornou garanciou Slovenskej poľovníckej komory.

Stroje, zariadenia na cvičenie, široká ponuka výživových doplnkov, to všetko sa dalo vidieť na 9. ročníku výstavy Wellness a fitness. Na pódiu prebiehal sprievodný program - cvičila sa jóga, prezentovali akrobaciu a priestor dostal aj čoraz obľúbenejší silový šport.

Novinkou tohto roka boli dva partnerské regióny veľtrhu - slovenské domáce farby hájil Košický samosprávny kraj, zahraničným Moravskoslezský kraj. Návštevníkom sprostredkovali turistické atrakcie a miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Slovensko bolo na veľtrhu zastúpené všetkými krajmi a regiónmi.

Zúčastnilo a prezentovalo sa 350 vystavovateľov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovenska, Srbska, Slovinska, Španielska, Talianska Čiernej Hory, Bulharska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny. Pricestovali aj z ďalekých kútov sveta ako Brazília, Čína, Dominikánska republika, Juhoafrická republika, Kuba, Maroko, Mexiko, Tunisko, Turecko. Samotné podujatie navštívilo 69 386 návštevníkov.

Odbornú garanciu nad veľtrhom prevzal Zväz cestovného ruchu Slovenskej republiky a konal sa pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Newsletter
Detská knižnica