obrázok

Tradičné umelecké remeslá 2017

Dátum: 23. 05. 2017 Autor: Piešťanské informačné centrum
Občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR usporiadali v dňoch 19. – 21. mája 2017 v poradí už 9. ročník medzinárodného festivalu ľudových remesiel - Tradičné umelecké remeslá. Areál Kúpeľného ostrova sa tak na tri dni stal dejiskom pestrej prehliadky tvorivosti remeselníkov z rôznych krajín.

Organizátori opäť pripravili zaujímavý program. Svoju zručnosť divákom predvádzalo množstvo remeselníkov z Európy a z Číny, ktorí predviedli pestrú paletu remesiel – okrem výtvorov kováčov, rezbárov, drotárov, košikárov či keramikárov prezentovali remeselníci i zdobenie hodvábu, ľanové odevy, šperky, čipky, vlnené a prútené produkty, píšťale a fujary. Maškrtníci mohli ochutnať tradičné medovníky či iné dobroty.

Okrem množstva stánkov a ukážok remesiel bol pripravený i bohatý kultúrny program. Sobotňajšie dopoludnie okorenil krojovaný sprievod remeselníkov a hudobníkov, ktorý prešiel z Kúpeľného ostrova cez Kolonádový most na Winterovu ulicu. Pred poludním prebehlo v hudobnom pavilóne na Kúpeľnom ostrove slávnostné otvorenie podujatia a popoludňajšou atrakciou bolo pohybové divadlo „Ľudia z hliny“. V nedeľu sa o zábavu postaralo Stražanovo bábkové divadlo. Návštevníci mali počas festivalu možnosť otestovať svoje zručnosti a v rámci tvorivých dielní si vlastnoručne zhotoviť rôzne výrobky.

Medzinárodný festival Tradičné umelecké remeslá je putovným podujatím, ktoré sa okrem Piešťan koná aj v iných častiach našej republiky a každoročne sa teší veľkej obľube a návštevnosti.
Newsletter
Detská knižnica