obrázok

Topfest 2017

Dátum: 03. 07. 2017 Autor: Kristína Jánošková
Posledný júnový a prvý júlový deň patril v Piešťanoch hudobnému festivalu Topfest. 14. ročník sa niesol v znamení skvelých koncertov a legendárneho Karla Gotta.

Z bezpečnostných dôvodov upravený program zásadne neovplyvnil dianie, a tak v Piešťanoch zavládla pravá festivalová zábava. Veľkolepé koncerty v piatok odohrali Xindl X, Slobodná Európa, Polemic či Skindred. Hlavným lákadlom piatkového programu bol tiež spevák Rory Graham, známy ako Rag ´N´ Bone Man. Hodinový koncert zahŕňal jeho najznámejšie hity Human alebo Skin, ktoré fanúšikovia odspievali spolu s ním. Po ňom sa dostala na radu britská indie-rocková kapela Bastille. Zaznela aj pesnička Pompeii, ktorá rozospievala celý Blue Stage. Na White Stage sa pred polnocou dostala slovenská kapela IMT Smile.

Foto: Topfest s.r.o. - (c)Nikodem Kadleček, (c)Pavol Karell

Jediným výrazným posunom v programe bolo vystúpenie Amy McDonald, ktorá sa objavila na pódium v sobotu už o 17.30 h a zaspievala okrem iného aj jej veľký hit This is the life. Sobota patrila hlavne českému spevákovi Karolovi Gottovi, ktorý nasledoval po svojich predskokanoch Petrovi Kolářovi a Ilone Csákovej. So svojou kapelou Boom! Band zaspieval niekoľko zo svojich hitov. Nakoniec pridal aj špeciálnu acapella verziu Zvonky štěstí, ktorú s ním ospievali všetci prítomní fanúšikovia. Po 14-krát sa v Piešťanoch predstavila legendárna česká kapela Kabát, ktorá predviedla svoje najznámejšie hity a svoju šou doplnila o špeciálne vizuálne efekty.

Okrem hudobných koncertov mali návštevníci možnosť zapojiť sa do viacerých sprievodných akcií. Organizátori pripravili prenosnú hvezdáreň, basketbalové ihrisko, výstavu a požičovňu automobilov spoločnosti Buchbinder, zaujímavé diskusie, kníhkupectvo alebo tržbu kníh.

Súvisiace akcie

Súvisiace osobnosti

Súvisiace korporácie

Newsletter
Detská knižnica