obrázok

Grape Festival 2017

Dátum: 14. 08. 2017 Autor: Kristína Jánošková
Už ôsmy ročník populárneho multižánrového hudobného festivalu Grape festival 2017, zameraného na svetovú indie pop/rockovú a elektronickú hudbu, sa uskutočnil na piešťanskom letisku 11. a 12. augusta 2017. Hoci história tohto podujatia siaha len do roku 2010, dnes sa radí k špičke medzi slovenskými hudobnými festivalmi. To dokazuje aj fakt, že podujatie bolo v predstihu opäť vypredané. Ako je zvykom, počasie podujatiu znova raz neprialo. Aj tento rok sa piatkový program menil v dôsledku búrok, avšak výrazný vplyv to na priebeh festivalu nemalo.

Line up festivalu prilákal do mesta slovenských aj zahraničných návštevníkov. Na piatich veľkých pódiách sa predstavilo 80 interpretov, z ktorých až 19 prišlo zo zahraničia. Dvadsať tisíc účastníkov si tak vychutnalo britských hudobníkov Two Door Cinema Club, Tom Odell, Metronomy, nemeckých Moderat, predstavila sa aj mladá nórska speváčka Aurora, americkí Cigarettes After Sex, Little Huricane či Američanka so slovanským pôvodom Zola Jesus. V programe nechýbali ani The Naked and Famous z Nového Zélandu, austrálska skupina The Temper Trap a užiť ste si mohli aj hip-hopový koncert v podaní českého zástupcu Vladimira 518. Zo slovenských interpretov sa predstavili skupiny Billy Barman, Korben Dallas, Bez Ladu a skladu, Puding Pani Elvisovej, Saténové Ruky, Talkshow, Malalata, ďalej Katarzia, Bulp a mnohí ďalší.

Aj tento ročník festivalu mal nepísaný dress code a to Kmeň Grape. Tetovania, amulety, totemy a symboly dodali festivalu nezvyčajný nádych. Okrem hudobných vystúpení organizátori pripravili aj mnoho atrakcií a zaujímavých stánkov, ktoré sa starali o rozptýlenie medzi koncertmi. Súčasťou festivalu boj vedomostný kvíz, stand-up comedy, workshopy zamerané na písanie blogov, a fotografovanie, gastro zóna či urban market. Novinkou na festivale bola tribúna vedľa hlavného pódia, kde si unavení návštevníci mohli sadnúť. Ďalšou atrakciou bolo aj ruské kolo, z ktorého bolo možné vidieť celý areál z výšky.

Súvisiace akcie

Súvisiace korporácie

Newsletter
Detská knižnica