obrázok

Organové dni v Piešťanoch 2017

Dátum: 06. 09. 2017 Autor: Piešťanské informačné centrum
XVIII. ročník medzinárodného festivalu Organové dni v Piešťanoch, prebiehajúci od 5. augusta do 5. septembra 2017, do nášho mesta opäť priniesol sériu kvalitných koncertov, ktoré potešili uši nejedného priaznivca vážnej hudby. Jednotlivé koncerty prebiehali v Dome umenia Piešťany, Evanjelickom a. v. kostole a vo Farskom kostole sv. Štefana.

V rámci prvého koncertu festivalu sa divákom predstavila dvojica Marek Klein (spev) a František Beer (organ), a to v priestoroch Evanjelického a. v. kostola. V programe zazneli hudobné diela od známych hudobných skladateľov J. S. Bacha, G. Ph. Telemanna, F. Dansagmullera a J. Pachelbela.
O týždeň neskôr do Farského kostola sv. Štefana zavítal organista Josef Kratochvíl z Českej republiky a skladbami od svetových skladateľov ako J. S. Bach, C. Balbastre, J. K. Vaňhal, J. G. Rheinberger či J. Reubke vyčaril magickú atmosféru.

Tretí koncert presunul dianie festivalu do Domu umenia, kde návštevníkov ohúrili Helmut Hauskeller z Nemecka so svojou hrou na panovu flautu a organista Stanislav Šurin. V ich programe zazneli diela majstrov M. Praetorius, G. Caccini, G. Gervaise, J. S. Bach, M. Corrette, G. Litaize a V. Stanislav.

Ďalší koncert v Dome umenia odohrala stálica festivalu, svetoznámy a famózny David di Fiore z USA so skladbami od J. S. Bacha, C. Francka a P. Ebena.

Celé podujatie vyvrcholilo koncertom estónskeho organistu Ines Maidre-Aarvika, opäť v Dome umenia. Skladby od viacerých skladateľov (G. Muffat, P. Bruna, E. Arro, J. C. Kerll, P. Suda, K. M. Karlsen, J. S. Bach) urobili bodku za 18. ročníkom festivalu, ktorý sa v Piešťanoch teší mimoriadnej obľube.
Newsletter
Detská knižnica