obrázok

Festival detskej literatúry Zlatá priadka Mária Ďuríčková


Dátum: 04. 03. 2019
Autor: Mestská knižnica mesta Piešťany
V roku 2019 si pripomíname 100. výročie narodenia jednej z najvýznamnejších slovenských spisovateliek – Márie Ďuríčkovej. Knižnica sa pri tejto príležitosti rozhodla venovať jej pamiatke festival detskej literatúry, v ktorom detským čitateľom predstaví jej diela formou nezabudnuteľných zážitkov. Náplňou festivalu budú besedy s ilustrátormi, vydavateľmi tvorby Márie Ďuríčkovej, divadelné dramatizácie a čítania, výstavy či literárno-výtvarné workshopy.

Súčasťou festivalu je aj výtvarná súťaž s názvom Povesti Dunajskej kráľovnej určená pre žiakov 2. - 4. ročníka základných škôl, špeciálnych škôl, školských klubov a ZUŠ. Úlohou žiakov je ľubovoľnou výtvarnou technikou stvárniť svoju obľúbenú povesť M. Ďuríčkovej a do 15. apríla 2019 prácu doručiť do Mestskej knižnice mesta Piešťany. Víťazné práce budú prezentované formou výstavy.

Partnermi festivalu Zlatá priadka Mária Ďuríčková sú: BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti, Literárne informačné centrum, časopis Slniečko, Vydavateľstvo Buvik, SPN – Mladé letá, Ikar, Vydavateľstvo Matice slovenskej, Slovenské centrum dizajnu, RTVS, CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM o.z., OSMIJANKO n.o.

Festival je súčasťou projektu STRETNÚŤ KNIHU KAŽDÝ DEŇ VII. Festival detskej literatúry, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Záštitu nad festivalom prevzala ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Súvisiace akcie

Newsletter
Detská knižnica