Výstavy

Rozprávková krajina Martiny Matlovičovej / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 22.5.2020

Piešťanská knižnica je už síce otvorená, ale stretávať sa v nej ešte nemôžeme. Tak pre Vás naďalej pripravujeme online podujatia. Dnes Vám ukážeme krásne ilustrácie Martiny Matlovičovej z knižky Petra Karpinského Ako sme Ťukťukom ťukťukovali. Pozrite si ich ONLINE! Potom si nájdite na webe detskej knižnice hravý kvíz Martiny Matlovičovej a vyriešte úlohy.

 

 

V kráľovstve Vladimíra Krála / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 22.4.2020

Vladimír Král patrí medzi ilustrátorov strednej generácie. Narodil sa v Bratislave, vyštudoval na Katedre animovanej tvorby na VŠMU. Pracuje ako ilustrátor, maliar, televízny grafik a grafický dizajnér. Súčasťou jeho animovanej tvorby sú napríklad televízny Trpaslíci a Smajlíkovci. Vytvoril ilustrácie ku mnohým knihám a tie boli opakovane ocenené. Mnohé z nich máme aj na stenách našej knižnice. Ukážeme Vám ich.

Pripravili sme pre Vás aj hravý kvíz!

 

 

 

V ríši Dunajskej kráľovnej / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 16.4.2020

Bystrík Vančo je maliar, grafik a ilustrátor. Narodil sa v Piešťanoch. Žije a pracuje v Červeníku. Patrí medzi výrazné osobnosti súčasnej domácej knižnej ilustrácie. Je autorom ilustrácií mnohých kníh, ktoré vyšli na Slovensku aj v Čechách. Venuje sa predovšetkým legendám a klasickým slovenským rozprávkam. V našej knižnici máme výstavu prezentujúcu jeho ilustračnú tvorbu. Prevedieme Vás ňou online.

 

Newsletter
Detská knižnica