Workshopy

Obleč knižku / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 7.5.2020

Keď je vonku zima, zahreje nás teplý sveter alebo pekný kabátik. Knižky sa chcú tiež zahriať a hlavne sa Vám, čitateľom, páčiť. Preto si v knižnici vyrobíme krásne, farebné obaly. Inšpirovali sme sa tvorbou slovenských ilustrátorov. Vezmite si papier, nožničky, lepidlo, detský časopis, farbičky a ide sa tvoriť. Nuda nemá šancu!

 

 

 

Červená čiapočka / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 5.5.2020

Karol Krčmár je výtvarník, dizajnér, autor hračiek, šperkov, bábok a viacerých kníh pre šikovné ručičky. V našej knižnici by ste našli, napríklad, Kirigami – papierové kráľovstvo, Kirigami – pozdravy, Vystrihovačky a skladačky z papiera – kirigami a iné. Deti ho poznajú z tvorivých dielní, na ktorých im ukáže, ako sa z jedného papiera môže stať rozprávka. V dnešnom videu to bude O červenej čiapočke.

 

 

Urob si slimáčika / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 30.4.2020

Z papiera sme robili už rôzne zvieratká – sovičku, rybku, žabku. Dnes Vám ukážeme, ako si vytvoriť farebného, veselého slimáčika. Inšpirovali sme sa knižkou od Jiřího Dvořáka Hávedník, ktorú ilustrovala Daniela Olejníková. Jej obrazy visia aj na stenách našej knižnice. Tak poďte s nami tvoriť.

Keď si takého slimáčika zhotovíte aj vy, budeme radi, ak nám ho odfoteného pošlete na kultura@kniznica.sk

 

 

Poďme objavovať Slovensko / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 23.4.2020

Kristína Hrončeková je šperkárka, výtvarníčka, autorka mnohých výstav. Pre našu knižnicu pripravila krásnu výstavu veľkoplošných ilustrácií Márie Nerádovej z knihy Poďme objavovať Slovensko. Je to cestovateľský denník prasiatka Olivera, ktoré opustilo svoj domček a vydalo sa s rodičmi na výlet. Presne takýto domček si dnes spoločne vyrobíme. Na webe detskakniznica.sk nájdete k tejto knižke veselý kvíz.

 

 

Granátové jablko / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 21.4.2020

Určite má každý z Vás vo svojej izbičke lampu. Pomáha Vám pri čítaní alebo sa menej bojíte, keď je večer tma. Dizajnér Michal Staško pre Vás vymyslel krásne tienidlo. Stačí naň len papier a Vaša lampička bude mať hneď nové šaty. Nebojte sa, určite to zvládne každý.

MAKETU NÁJDETE V PRÍLOHE!

 

 

Urob si bábku / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 17.4.2020

Max a Lea sú súrodenci, ktorých príbehy napísal slovenský spisovateľ Ján Uličiansky. Z knižky sme Vám už čítali, no teraz si tých dvoch výmyselníkov aj vyrobíme. Betka z divadla ŠiBe Vám ukáže ako na to. Keď si ich vyrobíte, môžete doma rodičom zahrať divadielko. To bude zábava!

 

 

Plnené vajíčka / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 9.4.2020

Naša knižnica je stále zatvorená, ale nie je prázdna – opravujeme knižky, aby boli krásne, keď sa vrátite. Pripravujeme pre Vás podujatia, oslavujeme narodeniny, čítame, hráme divadelné predstavenia, tvorivé krásne veci z papiera a to všetko inšpirované knižkami. V detskom oddelení máme aj kuchárske knihy a tak sme si povedali, že v knižnici môžeme aj variť. Na pomoc sme zavolali šéfkuchára televíznych Trpaslíkov Michala Krajča.

 

 

Domček / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 7.4.2020

Dizajnér Michal Staško si pre Vás opäť pripravil zaujímavý workshop. Tentokrát si s ním vyrobíte 3D domček. Potrebujete papier, nožnice a lepidlo. Pustime sa do práce!

MAKETU NÁJDETE V PRÍLOHE!

 

 

Vytvor si vtáčika / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 1.4.2020

Medzinárodný deň vtipov, huncútstiev a vtáčikov oslávime v knižnici tvorivou dielňou. Po prečítaní knihy Vtáčia legenda od spisovateľa Daniela Heviera ilustrovanej Vladimírom Králom si vyrobíme farebnú sovičku. Vezmite si papier, nožničky a lepidlo. Začíname! Inšpirácie sme čerpali z internetu.

 

 

Tvoríme žabku / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 27.3.2020

Knižka Ľudmily Podjavorinskej Žabiatko vyšla s ilustráciami Ľuby Končekovej-Veselej a Márie Nerádovej. Jedno si vyrobte s nami v knižnici. Potrebujete na to len papier, nožnice, lepidlo a dobrú náladu. Pošlite nám fotky svojich výtvorov na kultura@kniznica.sk.

 

 

 

Tvoríme s Michalom Staškom / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 25.3.2020

Piešťanský dizajnér Michal Staško je dlhoročným priateľom našej knižnice. Vďaka nemu máme v našich priestoroch niekoľko výnimočných objektov – vašu obľúbenú Múdru ponorku či farebnú workshopovú miestnosť. Práve v nej Vám ukáže, ako si môžete doma zhotoviť Knihožrúta – veselú záložku do knihy.

Keď si takú záložku zhotovíte aj vy, budeme radi ak nám ju odfotenú pošlete na kultura@kniznica.sk

 

 

 

 

 

 

Newsletter
Detská knižnica