Divadlo v knižnici

Knižnica Online / Divadlo v knižnici

Divadelné umenie je neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho dedičstva a má významné miesto v našom živote. V roku 2020 si pripomíname 100. výročie založenia Slovenského národného divadla, ale aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území. Na podnet Ministerstva kultúry Slovenskej republiky vláda Slovenskej republiky vyhlásila rok 2020 za Rok slovenského divadla. V piešťanskej knižnici sa pridáme k oslavám mnohými podujatiami – výstavy, divadelné predstavenia a tvorivé dielne. Ponúkame Vám zostrihy z našich akcií a rozhovory s divadelnými tvorcami.

 

 

Rozhovory s tvorcami (Kristína Sviteková, Viktória Sedláková) / Divadlo v knižnici

Premiéra online prezentácie: 16.7.2020

V dnešnom videu Vám bábkoherečky Kristína Sviteková a Viktória Sedláková prezradia, aká je ich obľúbená knižka z detstva a ako sa dostali k bábkovému divadlu. Rozhovory vznikli ako súčasť projektu Divadlo v knižnici, ktorým si pripomíname 100 rokov profesionálneho divadla na Slovensku.

 

 

Rozhovor s Nelou Dušovou / Divadlo v knižnici

Premiéra online prezentácie: 16.7.2020

Súčasťou programu vernisáže výstavy Miroslava Dušu bolo aj bábkové predstavenie Teátra Neline O lúke, motýľovi a kvetinovej víle na motívy knihy Václava Čtvrtka. Príbeh hovorí o krásnom, ale namyslenom motýľovi Eumodenovi a krásnej víle Papavera. Prinášame Vám rozhovor s bábkoherečkou Nelou Dušovou.

 

 

Bábky s dušou / Divadlo v knižnici

Premiéra online prezentácie: 16.7.2020

1. júla 2020 bola slávnostne otvorená výstava vynikajúceho bábkarského scénografa a technológa Miroslava Dušu. Jeho tvorbu môžete vidieť v takmer každom bábkovom divadle na Slovensku i v zahraničí. Bábky Miroslava Dušu sú známe aj z televíznych obrazoviek. Na výstave môžete vidieť bábky z inscenácií Kráska a zvíře (Divadlo loutek Ostrava), Obušku, z pytle ven! (Divadlo Bajka Český Těšín), Janko Hraško (Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre), Ja som Inna (Teátro Neline) a iných. Pozrite si rozhovor s ním.

 

 

 

Žabiatko sa narodilo / Divadlo v knižnici

Premiéra online prezentácie: 9.6.2020

Projektom Divadlo v knižnici sa pridávame k oslavám storočnice slovenského profesionálneho divadla na Slovensku. Rok 2020 bol vyhlásený za Rok divadla a v piešťanskej knižnici si ho budeme pripomínať na viacerých podujatiach. Ako prvý Vám prinášame zostrih z akcie, ktorá deťom priblížila známu básničku Ľudmily Podjavorinskej Žabiatko v rôznych podobách. Knižnej, divadelnej a výtvarnej.

 

Newsletter
Detská knižnica