Online prezentácie

Knižnica Online / Zázračný oriešok online / Online prezentácie

V záhrade papierových drakov / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 28.5.2020

Naše podujatia Zázračný oriešok ONLINE pokračujú. Prezentujeme v nich knižnú, rozhlasovú a animovanú podobu súťažného titulu festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. Dnes Vám režisérka, herecká koučka a členka odbornej poroty festivalu predstaví rozhlasovú hru V záhrade papierových drakov z desiateho ročníka festivalu. Predlohou bola knižka Jany Bodnárovej Trinásť. V závere si vypočujte rozhlasovú ukážku.

 

 

O oslíkovi / Zázračný oriešok online

Premiéra online prezentácie: 18.5.2020

Festival Zázračný oriešok, Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe je súťažný. Hlavnú časť festivalu tvorí počúvanie rozhlasových spracovaní knižných titulov, ktoré hodnotia dve poroty: odborná a detská. Bábkoherečka Viktória Sedláková Vám priblíži knižnú, rozhlasovú a animovanú podobu rozprávkovej hry O oslíkovi z deviateho ročníka festivalu.

 

 

Andanténa / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 11.5.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase - rozhlas v knihe, sa oslavovali deväťdesiate narodeniny rozhlasového večerníčka. Zablahoželať mu prišli Zuzana Krónerová, Oľga Belešová a Boris Farkaš. Túto oslavu si priblížime v rámci našich podujatí Zázračný oriešok ONLINE. Príde aj psík Andanténa, ktorý najlepšie pozná históriu rozhlasovej rozprávky.

 

 

Mimi a Líza / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 29.4.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila aj rozprávková hra Mimi a Líza. Predlohou k rozhlasovému spracovaniu bola knižka Mimi a Líza. Tá vznikla podľa rovnomenného animovaného seriálu, ktorý vysielala RTVS počas vianočných sviatkov 2013. Príbehy Mimi a Lízy napísali autorky Katarína Kerekesová, Katarína Moláková a Alexandra Salmela, ilustrovali ich Katarína Kerekesová, Boris Šíma, Ivana Šebestová. Úpravu pre rozhlas urobila jedna z autoriek knižky Alexandra Salmela. Rozhlasová hra mala premiéru na Vianoce v roku 2015. Alexandra Salmela odprezentuje na tohtoročnom festivale Zázračný oriešok svoju úplne novú knihu.

 

 

 

Trpaslíci a ich Smajlifón / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 28.4.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila rozprávková hra Trpaslíci a ich Smajlifón. Predlohou k rozhlasovej rozprávke bola Záhada chorého smajlifónu od Jany Ondrušovej. Text bol uverejnený v časopise Slniečko v marci 2016. Z časopisu potom rovno do knižky. Vznikli Smajlirozprávky. Trpaslíci, dnes už vlastne Smajlíkovci, budú účinkovať aj na 11. ročníku festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe, ktorý sa bude tento rok opäť konať v Piešťanoch.

 

 

Rozprávky o rytierovi smutnej postavy / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 27.4.2020

Na desiatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila monologická rozprávka o rytierovi smutnej postavy. Predlohou bol román Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha od španielského autora Zlatého veku Miguela de Cervantes Saavedru. Rozhlasové spracovanie Vám priblíži režisérka, herecká koučka a členka odbornej poroty festivalu Adriana Totiková.

 

Newsletter
Detská knižnica