Online prezentácie

Video / Zázračný oriešok online / Online prezentácie

Pod zbojníckym klobúkom / Zázračný oriešok online

Premiéra online prezentácie: 22.6.2020

Na festivale Zázračný oriešok, Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe, je vždy jedným zo súťažných titulov hra inšpirovaná rozprávkami Pavla Dobšinského. Na šiestom ročníku to bola, napríklad, Ružová Anička, siedmom Zakliata hora, na ôsmom Tri zlaté hrušky, deviatom Zlatovláska. My vám dnes priblížime knižnú, rozhlasovú a animovanú podobu rozprávkovej hry Pod zbojníckym klobúkom z desiateho ročníka festivalu, ktorá zachytáva jednu z najvýznamnejších postáv našich dejín a literatúry Pavla Dobšinského.

 

 

Vianočka Udatný / Zázračný oriešok online

Premiéra online prezentácie: 8.6.2020

Knižka Juraja Raýmana, ktorá sa stala predlohou rozhlasového spracovania súťažného titulu deviateho ročníka festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase – rozhlas v knihe, má veľmi dlhý a vtipný názov – Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová. Jej dramatizáciu pre Vás pripravila bábkoherečka Viktrória Sedláková. Vypočujte si aj rozhlasovú ukážku.

 

 

 

V záhrade papierových drakov / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 28.5.2020

Naše podujatia Zázračný oriešok ONLINE pokračujú. Prezentujeme v nich knižnú, rozhlasovú a animovanú podobu súťažného titulu festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. Dnes Vám režisérka, herecká koučka a členka odbornej poroty festivalu predstaví rozhlasovú hru V záhrade papierových drakov z desiateho ročníka festivalu. Predlohou bola knižka Jany Bodnárovej Trinásť. V závere si vypočujte rozhlasovú ukážku.

 

 

O oslíkovi / Zázračný oriešok online

Premiéra online prezentácie: 18.5.2020

Festival Zázračný oriešok, Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe je súťažný. Hlavnú časť festivalu tvorí počúvanie rozhlasových spracovaní knižných titulov, ktoré hodnotia dve poroty: odborná a detská. Bábkoherečka Viktória Sedláková Vám priblíži knižnú, rozhlasovú a animovanú podobu rozprávkovej hry O oslíkovi z deviateho ročníka festivalu.

 

 

Andanténa / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 11.5.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok, kniha v rozhlase - rozhlas v knihe, sa oslavovali deväťdesiate narodeniny rozhlasového večerníčka. Zablahoželať mu prišli Zuzana Krónerová, Oľga Belešová a Boris Farkaš. Túto oslavu si priblížime v rámci našich podujatí Zázračný oriešok ONLINE. Príde aj psík Andanténa, ktorý najlepšie pozná históriu rozhlasovej rozprávky.

 

 

Mimi a Líza / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 29.4.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila aj rozprávková hra Mimi a Líza. Predlohou k rozhlasovému spracovaniu bola knižka Mimi a Líza. Tá vznikla podľa rovnomenného animovaného seriálu, ktorý vysielala RTVS počas vianočných sviatkov 2013. Príbehy Mimi a Lízy napísali autorky Katarína Kerekesová, Katarína Moláková a Alexandra Salmela, ilustrovali ich Katarína Kerekesová, Boris Šíma, Ivana Šebestová. Úpravu pre rozhlas urobila jedna z autoriek knižky Alexandra Salmela. Rozhlasová hra mala premiéru na Vianoce v roku 2015. Alexandra Salmela odprezentuje na tohtoročnom festivale Zázračný oriešok svoju úplne novú knihu.

 

 

 

Trpaslíci a ich Smajlifón / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 28.4.2020

Na deviatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila rozprávková hra Trpaslíci a ich Smajlifón. Predlohou k rozhlasovej rozprávke bola Záhada chorého smajlifónu od Jany Ondrušovej. Text bol uverejnený v časopise Slniečko v marci 2016. Z časopisu potom rovno do knižky. Vznikli Smajlirozprávky. Trpaslíci, dnes už vlastne Smajlíkovci, budú účinkovať aj na 11. ročníku festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe, ktorý sa bude tento rok opäť konať v Piešťanoch.

 

 

Rozprávky o rytierovi smutnej postavy / Zázračný oriešok ONLINE

Premiéra online prezentácie: 27.4.2020

Na desiatom ročníku festivalu Zázračný oriešok - Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - súťažila monologická rozprávka o rytierovi smutnej postavy. Predlohou bol román Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha od španielského autora Zlatého veku Miguela de Cervantes Saavedru. Rozhlasové spracovanie Vám priblíži režisérka, herecká koučka a členka odbornej poroty festivalu Adriana Totiková.

 

Newsletter
Detská knižnica