Orieškové spomienky

Video / Zázračný oriešok online / Orieškové spomienky

V roku 2020 sa koná už jedenásty ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Každý z 10 uplynulých ročníkov nám priniesol množstvo nádherných a nezabudnuteľných okamihov, z ktorých niektoré by sme si radi pripomenuli. Zaspomíname si na hostí festivalu, tvorcov rozprávkových knižiek a rozhlasových hier, orieškových ilustrátorov, ich výstavy a ďalšie zaujímavé momenty festivalu.

 

Orieškové spomienky (Viera Kučerová, Dada Klementová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 25.8.2020

V dnešnom videu sme sa rozprávali s Vierou Kučerovou, Celé Slovensko číta deťom o.z. a BONA FIDE o.z., a s pedagogička spevu a tvorivej interpretácie JAMU Brno Dadou Klementovou. Porozprávali nám o svojom vzťahu k piešťanskej knižnici a česko-slovenských vzťahoch.

 

 

Orieškové spomienky (Laco Kerata, Milena Lukáčová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 18.8.2020

V dnešnom videu sme sa rozprávali s rozhlasovým režisérom a spisovateľom Lacom Keratom a rozhlasovou režisérkou Milenou Lukáčovou. Porozprávali nám o svojom vzťahu k rozprávkam, rozhlasu, Piešťanom.

 

 

Orieškové spomienky (Ľubica Kepštová, Milica Matejková)
/ Zázračný oriešok online /

V dnešnom videu sme sa rozprávali so šéfredaktorkou časopisu Slniečko Ľubicou Kepštovou a vydavateľkou Milicou Matejkovou. Porozprávali nám o svojom vzťahu k rozprávkam, rozhlasu, Piešťanom.

 

 

Orieškové spomienky (Petr Šrámek, Zuzana Vojtíšková, Petr Vodička)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 4.8.2020

V dnešnom videu sme sa rozprávali s českými hosťami festivalu – redaktorom, editorom, vysokoškolským pedagógom Petrom Šrámkom, dramaturgičkou Českého rozhlasu Zuzanou Vojtíškovou a režisérom Petrom Vodičkom. Porozprávali nám o svojom vzťahu k rozprávkam a česko-slovenskom priateľstve.

 

 

Orieškové spomienky (Ján Uličiansky, Táňa Pauhofová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 28.7.2020

V dnešnom videu sme sa rozprávali s významným slovenským spisovateľom, režisérom, vysokoškolským pedagógom Jánom Uličianskym a známou slovenskou herečkou Táňou Pauhofovou. Porozprávali nám o svojom vzťahu k rozprávkam a Piešťanom.

 

 

 

Orieškové spomienky (Peter Tvrdoň, Timotea Vráblová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 21.7.2020

V dnešnom videu sme vyspovedali riaditeľa Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana Petra Tvrdoňa a pedagogičku, literárnu historičku, prezidentku Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY) Timoteu Vráblovu. Porozprávali nám o spolupráci s piešťanskou knižnicou a význame rozprávky pre dnešné deti.

 

 

Orieškové spomienky (Michal Dzurjanin, Zuzana Kolmosová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 14.7.2020

V dnešnom videu sme vyspovedali riaditeľa Sekcie programových služieb Slovenského rozhlasu Michala Dzurjanina a tímlíderku Odboru literárno - dramatickej výroby Slovenského rozhlasu, dramaturgičku Zuzana Kolmosová. Porozprávali nám o svojom vzťahu k rozhlasovej rozprávke.

 

 

 

Orieškové spomienky (Dušan Dušek, Katarína Ilkovičová)
/ Zázračný oriešok online /

Premiéra online prezentácie: 7.7.2020

Projektom Orieškové spomienky si pripomíname jednotlivé ročníky festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Medzi hostí tohto podujatia každoročne platia významní slovenskí spisovatelia, ilustrátori, režiséri, herci a tvorcovia rozprávok v jej rôznych podobách. O jeho výnimočnosti Vám dnes porozprávajú spisovateľ, scenárista a čestný občan mesta Piešťany Dušan Dušek a ilustrátorka Katarína Ilkovičová. Práve ona bola autorkou vizuálu a ceny Zázračný oriešok 2018.

 

 

 

Orieškové spomienky (Daniel Hevier, Adriana Totiková) / Zázračný oriešok online

Premiéra online prezentácie: 29.6.2020

Festival Zázračný oriešok, Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe, patrí k najvýznamnejším aktivitám piešťanskej knižnice, ktorého cieľom je propagácia literatúry, podpora čítania a čitateľského hnutia detí. Koná sa každé dva roky. Prezentuje rozprávku v jej rôznych podobách – literárnej, výtvarnej, dramatickej a animovanej. Účastníkom a návštevníkom ponúka stretnutia s tvorcami detských kníh a rozhlasových rozprávok, tvorivé dielne s ilustrátormi, divadelné dramatizácie, výstavy knižných ilustrácií a literárnych objektov. Dnes Vám o ňom porozprávajú pravidelní účastníci festivalu - Daniel Hevier a Adriana Totiková.

 

 

 

Newsletter
Detská knižnica