Mestská knižnica mesta Piešťany

Rozprávky z papiera

Výstava tvorby výtvarníka a dizajnéra, "najväčšieho papierológa na svete" Karola Krčmára, ktorá sa uskutočnila v roku 2000. Priestory knižnice akoby čarovným prútikom premenil na papierové kráľovstvo, v ktorom nechýbala princezná Písanka, papierový pán kráľ, strašidelný papierový drak, papierový les s pravými papierovými obyvateľmi, zvieratkami, vtáčikmi. Karol Krčmár svojím vysokým profesionálnym majstrovstvom zaujal malých i veľkých a na tvorivých dielňach inšpiroval deti k vlastnej kreativite a rozvíjaniu tvorivého prístupu k príjemnému a poddajnému materiálu, akým je papier. Karol Krčmár je autorom vynaliezavých drevených hračiek CARLO, za ktoré získal niekoľko významných ocenení doma i vo svete.